Wpis z mikrobloga

Mirki, jak to rozegrać, mam ofertę 30% lepszą, ale w sumie w aktualnej pracy jest spoko tylko hajs sie nie zgadza, jutro idę rozmawiać o podwyżce i tu jest problem bo nie wiem jak zacząć, czy wspominać, że w ogóle mam coś innego i za ile, dajcie jakieś rady młodemu człowiekowi xD

#pracbaza #zarobki #kiciochpyta #inflacja
  • 19
@GuGus_On napisałeś bardzo ogólnie, to zależy od branży i twoich relacji z przełożonym.
Zacznij delikatnie i zwróć uwagę że zarobki nie przystają do zmieniającej się rzeczywistości etc. Jeśli powie że planuje podwyżki to zasygnalizuj że potrzebujesz konkretów (na piśmie) bo masz propozycję z innego miejsca, a dobrej atmosfery do gara nie włożysz. Jak będzie miał w dupie to po prostu odejdź.
@GuGus_On: to na tym się nie znam. Ale jeśli to zwykła rozmowa okresowa, na której są omawiane też ruchy finansowe to raczej tak się nie robi, że od razu mówisz, że masz coś lepszego. No i gadki o inflacji itd na nikim z kadry menadżerskiej wrażenia nie robią, bo każdy to wie (jeśli to chcesz mówić). Przypomnij sobie jakieś szczególne osiągnięcia i to wywlekaj. Jak dostaniesz ochłap, a potem rzucisz papierami,
@GuGus_On: Nie zaczynałbym od wparowania i tekstu w stylu "elo mam propozycję, albo mi podnosisz pensję o 31% albo #!$%@? do konkurencji", zabrzmi to jakbyś szantażował swojego Janusza, a nikt nie lubi jak się mu grozi, więc nawet jakby w normalnej sytuacji się zgodził na podwyżkę to jej nie dostaniesz, bo chłop ci po prostu będzie chciał zrobić na przekór, więc o ile nie jesteś tymi 20% zespołu, które odwalają 80%
@elobob: Ogólnie relacje są spoko i gdyby była większa kasa to bym się nawet nie zastanawiał nad inną, chciałbym też się rozwijać i na pewno zmienić moje stanowisko z asystenta na po prostu technologa, prace zacząłem z niskiego pułapu, podwyżka była w styczniu, chyba dla każdego w firmie, taka inflacyjna, marne 200 zł, po prostu nie wiem jak to rozegrać, że zrobiłem badanie rynku? xD
@evilonep:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GuGus_On: Jasne, rozumiem. Pamiętaj że w innej firmie też można się uczyć nowych rzeczy, a poświęcasz kawał życia dla pieniędzy dlatego warto zadbać aby było ich relatywnie więcej. Jestem ambitny, chcę się uczyć - fajnie, siłą rzeczy się uczysz wraz ze stażem pracy. Jeżeli czujesz się pewnie w firmie to negocuj. Nie szukaj powodów dlaczego jest fajnie jak jest, tylko sposobów jak może być lepiej. Z perspektywy czasu mocno negocjowałem zawsze