Wpis z mikrobloga

#tojesmultikonto #mirabelkipolecajo #mirabelkopomusz

Dzisiaj pierwszy raz robiłem mydło z oleju kokosowego z dodatkiem naturalnych olejków eterycznych. Mydło się udało, pieni się świetnie, ale po umyciu rąk zostaje głównie zapach mydła czym jestem trochę rozczarowany bo dodałem 4 x więcej olejków niż zakładałem. Z tego co czytałem mydło powinno "dojrzewać" minimum 2 tygodnie przed użyciem. Na razie leży zawinięte w ręcznik papierowy i sobie schnie. Bardzo dobrze myje, świetnie się pieni, ma długo utrzymujący się świeży, mydlany zapach i z 500 g oleju wychodzi go naprawdę dużo. Dwie kostki odlewałem w formach, ale wyszły średnio. Trzecią robiłem własnoręcznie ugniatając mydło dłońmi. Obecnie kostka waży dokładnie 220 g.
Pobierz
źródło: comment_1652993458YRKzqoc2pxlGovQdA1Wj75.jpg
  • 42
@pamperap: Mydełko zrobiłem sobie na dzień dziecka ze spożywczego oleju kokosowego tuż przed upływem jego terminu ważności, wody i NaOH. Spodziewałem się, że napisze tu ktoś kto robi własne mydła, bo widziałem tu kogoś takiego. Moje mydło nie jest kolorowe, nie ma wodotrysków, poza kompozycją naturalnych olejków zapachowych, ale jest wyjątkowe, bo zrobione w całości ręcznie, nikt nigdzie na świecie nie ma drugiej takiej kostki jak moja.
@ciasteczkowy_otwur: prawdopodobnie nie było dobrego momentu, dodałem olejku jak mydło zaczęło gęstnieć, później zgęstniało jeszcze bardziej i się rozwarstwiło, prawdopodobnie powstała gliceryna, a wtedy zrobiło się trochę zbyt twarde, może powinienem dodać trochę wody żeby łatwiej się je nakładało do miseczek.