Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, jak wyglądają rozmowy rekrutacyjne i jakie mogą być pytania na stanowisko Mid/Regular Java Developer? Oprócz takich prostych, które padają zazwyczaj na stanowisko Juniora, to chodzi mi o takie, które już są bardziej dla mida? Mam już 2 lata doświadczenia jako Junior i rozglądam się za nową pracą, tylko nie wiem czy sobie poradzę na rozmowach rekrutacyjnych, skoro się nigdy nie rekrutowałem na takie stanowisko. Przeraża mnie trochę, że pytania mogą być z kosmosu, o technologie, w których nigdy nic nie robiłem jako Junior.

#programowanie #programista15k #java #pracait

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6286384e1afe2c871d9d9554
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 6
Przeraża mnie trochę, że pytania mogą być z kosmosu, o technologie, w których nigdy nic nie robiłem jako Junior.


@AnonimoweMirkoWyznania: najlepiej nie umieszczaj takich rzeczy w CV, ale opisz że znasz slabo.

Generalnie pytania są podobne ale bardziej szczegółowe i bardziej drążą temat np. na juniira zapytają czym sie różni hashmap od linkedhashmap a na seniora/regulara zapytają o jakiś szczegół implementacyjny z tego tematu.

Mi pierwsza rozmowa na seniora poszła beznadziejnie,
juniira zapytają czym sie różni hashmap od linkedhashmap a na seniora/regulara zapytają o jakiś szczegół implementacyjny z tego tematu


@NieBendePrasowac: mam dokładnie odwrotne doświadczenia - im bardziej "seniorska" rola tym mniej kogokolwiek interesowały szczegóły implementacyjne albo algorytmika, tylko raczej tematy związane z architekturą, inżynierią czy nawet w ogóle filozofią ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°
@PaaD: czytałem takie opinie wcześniej i po 5 rozmowach jestem zawiedziony, bo bardzo dużo pytań miałem o szczegóły implementacji np. co się dzieje pod spodem w streamach, mapach, unmodifiable collections itp.
Może ze 2 pytania miałem takie serii "jakbyś rozwiązał problem, że chcemy zrobić blablabla...", ale przykład był tak totalnie z dupy + dotyczyło tematu, z którego mało wiem że i tak nie odpowiedziałem.

Ogólnie pamiętam rozmowę na regulara, teraz na
@AnonimoweMirkoWyznania: Miałem baaardzo niedawno :D Jak dla mnie to łatwiejsze niż na Juniora - bardziej potencjalnego pracodawce interesowało, czy serio rozumiem to co mówie niż to czy wykułem na blachę "top 100 interview questions", sporo pytań na temat tego czym się zajmowałem, jakie problemy miałem i jak je rozwiązałem.
SześcioramiennaNiewiasta: Na Java Developera jest taki rozstrzał pytań że głowa mała. Mogą Cię pytać zarówno z działania frameworka Apache Kafka a równie dobrze pytać o wielowątkowość w kontekście Runnable vs Callable skończywszy na Angularze.

Znam osoby na tym forum co się uczyły osobno pod rozmowy w wolnym czasie.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua