Wpis z mikrobloga

#gielda #akcje Jako, że mam trochę oszczędności które mógłbym gdzieś ulokować ale i zarazem chcę się zacząć uczyć o inwestowaniu mam pytanie o #orlen Chciałbym zakupić 50 akcji orlenu i trzymać je kilka-kilkanaście lat a w tym czasie korzystać z tej groszowej dywidendy i zniżki dla akcjonariuszy. Tylko, że śledząc ogólny wykres orlenu na przestrzeni kilku lat (covid i wojna pomijam bo wiadomo, że spadki) ta spółka w ogóle nie zyskuje jakoś na wartości, akcje nie rosną razem z inflacją. Czy polecacie się tym zainteresować?
stasien - #gielda #akcje Jako, że mam trochę oszczędności które mógłbym gdzieś ulokow...

źródło: comment_1652960024LyNz4SEKe7YUPCEUW2aSrQ.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@stasien: od 2015 łączynie wypłacili już 19,5 zł dywidendy na akcje, więc uwzględniając dywidendę to dość bezpieczna spółka z stałym dochodem. Mają plan wypłacać 3,5 zł dywidendy rocznie, więc jak kupisz po 70 zł to masz 5% - podatek belki.
Dodatkowy bonus jest taki, że odwiedzając tag giełda i czytając o CZEMPIONIE, będziesz w duchu mówił sobie 'mam CZEMPIONA' i wpłynie to pozytywnie na Twój humor na 2 minuty raz
  • Odpowiedz