Wpis z mikrobloga

Na jakim etapie stażu/ciężaru powinienem nosić pas do martwego? Robię serie 100kg x 5, przy wadze +-78kg, nie czuję za dużego obciążenia na plecach. Lędźwiowy też trzymam prosto, ale jest coraz ciężej a nie chcę sobie nic rozwalić
#mikrokoksy #kiciochpyta
  • 9
@MirkobIog: Dużo osób nosi, szczególnie przy większych ciężarach, dlatego sie zastanawiam czy też powinienem niekoniecznie teraz tylko powiedzmy na etapie 150kg+
@Phi47: Ehhh. Pas służy do wytworzenia "tłoczni" w jamie brzusznej. Dzięki "dodatkowej warstwie" oszukujesz swój układ nerwowy, że jest bezpiecznie i wszystko się trzyma jak należy, więc jesteś w stanie więcej podnieść - to tak bardzo uproszczając. Samo dźwiganie z pasem wymaga praktyki i nauczenia się jak go wykorzystać.

Nie patrz na ludzi co robią bo ludzie to debile i potrafią cały trening nie zdejmować pasa i #!$%@?ć w nim nawet
@Michael_Proteins: Wiem jak działa pas. Tylko kwestia jest taka że wiadomo że jak podniosę nie wiem 40kg to nie jest on potrzebny bo nie potrzebuje dodatkowej stabilizacji. Kwestia taka czy powinienem już zacząć nosić pas żeby się nauczyć, czy ciężar jest na tyle mały że jeszcze nie potrzebuję bo nie robię maksów.
@Phi47: Jak chcesz wykonywać boje w pasie to powinieneś zakładać go OD rozgrzewki po sam koniec ćwiczenia.
Pas nie służy do podnoszenia dużych ciężarów, a do poprawnego bracingu.

@Michael_Proteins: i co z tego ze nie ściagają pasa? Coś złego jest w napięciu całego core, podczas uginania na biceps stojąc?
@Phi47: dźwiganie w pasie może się znacząco różnić od dźwigania bez pasa, więc jak planujesz zrobić AMRAP w pasie, to pas ubierasz już od pierwszych serii rozgrzewkowych. Tak jak napisał @Michael_Proteins potrzeba trochę praktyki, od siebie dodam, żeby nie zaciskać pasa na maksa, musi być troche luzu, żeby było miejsce na wypełnienie pasa brzuchem jak robisz mocny wdech.
Mi pas bardziej pomaga w siadach, do ciągów prawie w ogóle nie używam