Wpis z mikrobloga

@szczebrzeszynek: bliźniaki i szeregówki, nic dziwnego że nikt tego gówna nie chce xD

Łączenie wad mieszkania w bloku i w domu.

ale bedzie zdziwko jak mu ktos wyliczy ze w sumie juz stal poleciala, bloczki leca i teraz mu ktos za to oferuje 75% xD tego co wlozyl xD


@mmmmmmmmmmmmmm: byłoby pięknie ale pewnie państwo ich uratuje pieniędzmi normalnych ludzi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@inko-gnito: nie ma nic lepszego niż duże jasne okna.
Inna sprawa, że okna góra-dół nie pasują do polackich gierkowskich kostek i innych chałupek zrobionych z obory xD
  • Odpowiedz
@tellet @wfd @Tomus88: takie okna mają same wady. Są drogie, problematyczne i niepraktyczne. W dzień zasłaniasz, bo w domu robi się piekarnik od słońca i sąsiedzi widzą wszystko co robisz. W nocy zasłaniasz, bo sąsiedzi nadal wszystko widzą. Latem jest piekarnik, a zimą ucieka przez nie ciepło. Trudne do utrzymania w czystości, a jak masz małe dzieci to w ogóle możesz zapomnieć że będą czyste. To są argumenty
  • Odpowiedz
@inko-gnito: Na dzień to można założyć żaluzje fasadowe i nie masz takiego problemu z sąsiadami, czy ciepłem w lato. Poza tym teraz to chyba wszyscy zakładają już klime na lato ze względu na upały. W nocy i tak jest ciemno i większość chyba raczej zasłania okna. Ja akurat nie jestem zwolennikiem robienia z domów akwarium, ale mi się wysokie okna od ziemi akurat podobają.
  • Odpowiedz
@Tomus88: "Na dzień to można założyć żaluzje fasadowe"
Czyli wstawiasz duże okna po to, żeby je zasłonić? Bez sensu. Poza tym takie żaluzje, to kolejny wydatek.

"Poza tym teraz to chyba wszyscy zakładają już klime na lato ze względu na upały."
Dużo znajomych buduje/zbudowało ostatnio domy i nikt nie założył, ani nie myśli o założeniu
  • Odpowiedz
@inko-gnito: jeśli mieszkasz w klitce 20m2 to nie ma sensu. Ale jeśli mieszkasz w większym mieszkaniu to pamiętaj, że jest przepis, który wymaga, żeby powierzchnia okien stanowiła jakiś konkretny procent powierzchni pomieszczenia, które ma oświetlać. W starym budownictwie robiło się małe okna, bo nie bylo takie przepisu + trzeba było gdzieś powiesić kaloryfery. Teraz nikt normalny (nawet w bloku) nie wiesza kaloryferów więc robi się duże okna, żeby pomieszczenie było
  • Odpowiedz