Wpis z mikrobloga

Prawdopodobnie każdy z was zna film "Mordercza Opana", "Ludzka stonoga" lub "John Dies at the End", co mają te filmy ze sobą wspólnego? Są dziwne!

Ale właśnie obejrzałem film który przebija swoją dziwnością/geniuszem każdy podany film i na dodatek opowiada w swój specyficzny sposób naprawdę bardzo ciekawą i wartą historię...

Chodzi o film "Everything Everywhere All at Once" z roku 2022, jak pierwszy raz oglądałem ten film, to kurcze nie mogłem przestać się śmiać ponownie obejrzenie filmu otworzyło mi oczy jak bardzo genialny jest ten film.

Chce też dodać, że to dosłownie arcydzieło z roku 2022, sam film pokazuje aby nie bać się życia, ponieważ sam film nie boi się używać dosłownie wszystkich filmowych narzędzi a reżyser nie ma żadnych barier.

W tym filmie chyba dosłownie wykorzystano wszystkie filmowe sztuczki jakie mi są znane, od łamania 3 ściany, dolly zoom, cartoonowanie postaci, cenzurowanie, parodiowanie innych filmów, etc. etc... można wymieniać prawie przez kolejne 17min.

Wykorzystanie dosłownie wszystkich technik nie robi filmu arcydziełem, dlatego story filmu naprawdę jest wspaniałe, w dość niespotykany sposób chce film pokazać nam, że życie nie ma sensu, ale warto kochać. Tak w skrócie. By nie robić spoilerów.
Bo film wydaje się dość nowy.

Dodam od siebie na koniec tag, który pewnie będziecie myśleć, że nie jest związany z tym filmem #ratatouille



Prawdopodobnie też w, żadnym innym filmie nie musieliście czytać dialogów z rozmowy dwóch kamieni.

#filmy #film
aptitude - Prawdopodobnie każdy z was zna film "Mordercza Opana", "Ludzka stonoga" lu...

źródło: comment_16528906428uyV4kd6igagswrEIc5oBN.jpg

Pobierz
  • 20
@aptitude w sensie kategoria mindfuck? Bo ludzka stonoga to dla mnie film tej samej kategorii co serbski film, czyli zje@#$y twór, który ma tylko zszokować. Kategoria b? Te filmy mają zwykle niskie oceny. A filmy mindfuck to wyższy poziom artystyczny, czasem wręcz arcydzieła z wysokimi ocenami.
@aptitude mam te same odczucia po tym filmie. Ale musisz też powiedzieć, że nie wszystkim przypadnie do gustu - wiele ludzi zniechęci właśnie przez tą otwartą głowę reżyserów, którzy nie bali się niczego.
U mnie mocne 8/10 i będę do niego wracał.
@aptitude
@Desolator od siebie polece: Pink Flamingos, Salo czyli 120 dni sodomy, Manna (rodzima produkcja), Kup teraz (rodzima produkcja). Z surrealizmu polecam tez czechy: Guzikowcy (historia ludzi ktorzy pośladkami wyrywają guziki ze starych kanap), Jedna ręka nie klaszcze, no i Martwica Mózgu jako klasyk (wszystkie części).
Świetnie się bawiłem na tym filmie w kinie. Śmiałem się co chwilę, a w finale wzruszyłem.


@vateras131: Miałem tak samo jak pierwszy raz obejrzałem ten film, polecam Ci pobrać film i jeszcze raz obejrzeć go, zwrócisz wtedy uwagę na jeszcze więcej ukrytych smaczków :)