Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Plan na Chorwację tj. lot z Kato do Splitu+ wynajem auta na miejscu, pobyt jakieś 8 dni uwarunkowany lotem, wynajem mini apartamentów/pensjonatów w średnim standardzie, żarcie tj. obiadki w knajpach, reszta w pensjonacie. Punkty do odhaczenia Plitwickie jeziorka i Dubrovnik. Wyjazd końcem sierpnia/ początkiem września. Ktoś z Was miał podobny plan? Czy taki plan może wyjść taniej od all inclusive z biura podróży, czy nie ma sensu się w to bawić? Wyjazd z bombelkiem 1.5 rocznym. Szacowany koszt 10K.
#chorwacja #wakacje #podroze
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MrFisherman: jeszcze nie robiłem podsumowania, niemniej 2K to same loty. Noclegi myślę z 3K - ceny poszły w górę. Zostaje żarcie, atrakcje, samochód i paliwko.
@_Shine plitwickie jeziora są w północnej części Chorwacji, a Dubrovnik na skrajnym południu. Jesteś pewien, że to do ogarnięcia z takim małym bombelkiem? Chyba, że kilka noclegów na północy a później kilka na południu.
Wracając do tematu kosztów to rok temu za 14 dni w Makarskiej z własnym dojazdem i gotowaniem wyszło nas 7k na 3 osoby.
@_Shine koszty wynajmu auta w Chorwacji to koszmar porównując do sąsiadów. Nastaw się bardziej na początek września bo w wakacje wszędzie tłumy a do Dubrownika to możesz nawet nie wjechać. Jeżeli chcesz hotell all inclusive to akurat Chorwacja to jedno z droższych miejsc wypoczynku w tej opcji.
@_Shine: musisz zadać sobie przed wakacjami najważniejsze pytanie jak chcesz je spędzić. Jeżeli lubisz leżeć w hotelu przy basenie i pić drinki, mieć gotowe śniadania, obiady i kolacje to wybierasz all inclusive. W takiej opcji każda wyprawa do innego miasta wiąże się z dodatkowym kosztem, nie mówię tutaj o wycieczkach lub atrakcjach oferowanych przez biura podróży bo są przeważnie w bardzo wysokich cenach.

Ja preferuję nieco inną formę podróżowania. Przykładowo w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@konradinho: nigdy nie jechałem jeszcze w all inclusive, zawsze wszystko sam organizuje, a trochę już przejechałem - Hiszpania, Portugalia, Kreta, Włochy. Sęk w tym, że nie mam rozeznania w Chorwacji + pierwszy raz dalsza podróż z bombelkiem, stąd na pewno biorę lot pod uwagę.
@_Shine: jestem właśnie w Splicie, jak chcesz sobie lepiej zaplanować wydatki to all inclusive może być dobrym pomysłem. na mieście jest drogo, jakikolwiek obiad i 2 napoje to z reguły 250 kun+ (czyli 160zł). Doliczyć śniadania i kolacje, jakieś lody to lekko 450zł dziennie wyżywienie.
@mcsQ: a w jakiej konfiguracji jesteście 2+2? Ile lat mają dzieci? Planujemy wybrać się w sierpniu, ale z takimi kosztami jak wspominasz, to nie wiem czy nie lepiej Turcja All-Inclusive. 250 kun mam nadzieję, że za w miarę porządny obiad w restauracji dla czwórki z napojami?
@michoopro drinki ba mieście od 50kun (rzadko) do 80. Średnia cena to 70 kun drink np. Na plaży wczoraj zapłaciłem 0.3 Heineken bezalkoholowy 47kun. Ogólnie weź polskie ceny w Gdańsku lub Warszawie i dodaj do nich 30procent, to wyjdą Ci ceny chorwackie
Autem, jestem cały miesiac tutaj od 30 kwietnia do końca maja. Rijeka nudna,Zadar już lepszy, ma fajne stare Miasto. Split najciekawszy, najwięcej się dzieje i ładne wysypy blisko. Nastawiasz się na zwiedzanie czy wypoczynek? Ceny wiele się nie różnią, północ może trochę tańsza.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mcsQ: czy ceny we wrześniu są rzeczywiście tańsze niż lipiec i sierpień? Przeanalizowałem transport i jednak jedziemy autem z PL większa elastyczność. Pytanie do Ciebie- gdzie przyjemnie można spędzić czas tak, aby rano można było skoczyć na jakiś targ, popołudniu zjeść dobry obiad na mieście, w ciągu dnia odpoczywać na plaży może spróbować nurkowania i coś pozwiedzać. Zależy mi na tym, aby było to miejsce bezpieczne i w miarę spokojne. Czy