Wpis z mikrobloga

/5/ "Śmierć, wolność i kosmici".

Poprzednie wpisy:
/1/ https://www.wykop.pl/wpis/65537315/stellaris-majogra-tlo-zaczelo-sie-niewinnie-z-ufno/
/2/ https://www.wykop.pl/wpis/65544577/stellaris-majogra-paradox-strategie-poprzedni-wpis/
/3/ https://www.wykop.pl/wpis/65590465/stellaris-majogra-paradox-strategie-poprzednie-wpi/
/4/ https://www.wykop.pl/wpis/65615163/4-piractwo-przelom-i-poprzednie-wpisy-1-https-www-/

Najwyższy Hana Ishak nie żyje. Jak podają służby medyczne przyczyną zgonu był zawał serca. Czasem był z niego głupiec, ale na pewno robił wszystko co w jego mniemaniu dla Ziemian było najlepsze. W kolejce po władze jest już nowy i jedyny słuszny kandydat Yoshida Ota wywodzący się z ugrupowania "Zmian i dobrobytu". Korzystając z podupadających nastrojów, chaosu wynikającego z odejścia oczaków i kryzysu energetycznego zyskał posłuch u kogo trzeba. Za 2 dni ogłoszą zapewne jego nominację.

"Wraz ze śmiercią Ishaka skończyła się pewna epoka. Epoka zginania pleców i obrzękłych kolan. Czas w końcu się wyprostować! Jesteśmy wolni!" - tymi słowami "najwyższy" zaczął swoje wystąpienie. Reszta składała się głównie z zapewnień zmian i reform.

Nie myślałem, że za mojego życia pozbędziemy się oprawcy i będziemy wolni. Dziś dzień nie wrócę do kwatery trzeźwy! Może zaproszę Jess do siebie...

Od autora: Los chciał, że nowy przywódca faktycznie ma cechę "reformator" ( ͡º ͜ʖ͡º)

Otrzymałem raport sekcji oczaków:

Nie sposób opisać, jakie problemy sprawiło nam zajęcie się tą istotą, czule nazywaną przez nas zespół badawczy "śmierdzącym ścierwem". Nietypowa struktura tkanek przypomina nam o masywności tej rasy. Częściowo posiada stałą warstwę zewnętrzną przypominająca skałę, po śmierci ulega bardzo powolnemu rozkładowi. Ponadto ciało obcego wydziela ostry zapach, który z każdą chwilą staje się intensywniejszy. Bez badań na żywym organizmie nie dowiemy się więcej.

Minęło kilka miesięcy. Ruszyła rozbudowa floty. Więcej zasobów przeznaczamy na zespoły infiltracyjne. Kilka frakcji oczaków poddało się królowi, lecz z tego co wiemy walki nadal trwają z niedobitkami. Liczne śledztwa potwierdzają działania wywrotowe szaraków. Uszkadzane są przygraniczne budynki wojskowe i cywilne o znaczeniu strategicznym. Taktyka szaraków jest zawsze taka sama. Starają się pozyskać skrajnie nieprzyjaznych rządowi terrorystów. Za ich pomocą (często oferując dobra materialne), użyczając swojej technologii dokonują aktów sabotażu. To blamaż dla naszego wywiadu i milicji. Główny inspektor między planetarny od spraw infiltracji oddał się do dymisji.

Dzieje się! Właśnie od moich zaufanych ludzi dowiedziałem się, że prawie cała flota skierowana została do układu Nyamien (układ graniczący z szarakami). Na Ziemi, Alpha Centauri i Sirusie Jeden trwa masowy pobór do armii- na razie tylko ochotników (a jest ich nie mało). Chyba szare wypierdy w końcu się doigrały.

Od autora: Wyprodukowano kilkadziesiąt korwet. Flota liczy 60 jednostek podzielonej na 3 grupy uderzeniowe, każda z osobnym admirałem. Cel : szaraki i zdobycie terytorium w tym planet nadających się do życia dla "ziemniaków" na których mieszkają szaraki.

Raport dowódcy floty admirał Nnyadzeni Bamgboshe:
Data gwiezdna 2273/05/06
Według rozkazów wkroczyliśmy do układu Dradim. Bez większych problemów zajęliśmy bazę gwiezdną wroga. Była słabo uzbrojona i po krótkim ostrzale okrętów komandosi z korwet MSS-2 MSS-14 i MSS-22 wykonali abordaż. Straty wyniosły kilku rannych co uważam za duży sukces. Przejęliśmy bazę i dokonujemy napraw. Próbujemy też dostosować system do naszego języka. Częściowo to się udało i przejęliśmy kontrole nad najważniejszymi systemami.

Raport dowódcy floty admirał Nnyadzeni Bamgboshe:
Data gwiezdna 2273/05/15

Wkroczyliśmy do układów Cossmalion i Nihal. Nie natknęliśmy się na żaden opór. W obydwu sektorach znajdowała się tylko stacja nadawcza. Otrzymaliśmy rozkaz powrotu do stacji w układzie Dradim. Tamtejsza stacja wykryła obce statki na sensorach dalekiego zasięgu.

Koniec raportu.

Parę dni później doszło do bitwy w układzie Dradim. 24 korwety wroga vs 61 naszych. Przewaga liczebna zrobiła swoje. Kilka naszych korwet zostało zniszczonych, lecz przeciwnik oberwał konkretnie. Niestety na jednej z nich znajdował się admirał Nnyadzeni Bamgboshe. Po wymianie uszkodzonych okrętów i drobnych naprawach (chwała temu co zbudował stocznie przy granicy układów) ruszyliśmy za wrogiem. Nie trzeba było długo czekać na kontakt. Tym razem przeciwnik miał podobną ilość okrętów jednak szybko zauważyliśmy, że posiadają jakieś pole tłumiące. Po ciężkich walkach udało się nam zmiażdżyć przeciwnika i ruszyć w kierunku jednej zamieszkałych przez wroga planet. Ku naszemu zdziwieniu planeta była ostrzeliwana przez obcą flotę. Skany wykryły większą siłę uzbrojenia. Nie było kontaktu. Każdy wiedział bez słów co dalej nastąpi. Od tego czasu nikt nie widział szaraków. Doszły słuchy, że zostali pokonani przez najeźdźców. Odwaliliśmy całą brudną robotę, a oni to wykorzystali. Szumowiny! Cóż przynajmniej zyskaliśmy trochę terytorium.

Otrzymaliśmy oficjalne zaproszenie do rady galaktycznej. Z początku Najwyższy prawie nie wybuchnął posłowi śmiechem w twarz. Polityka jednak wymaga nerwów na wodzy. Doradziłem najwyższemu, aby zaakceptować zaproszenie. Musimy wiedzieć co te ścierwa szykują. Jest to też idealna okazja do wykorzystania agencji wywiadowczej.

Polityka, polityka... nasi posłowie dostali rozkaz negować wszystkie niesprzyjające nam ustawy. Czyli tak 90%. Nie wierzę, że te ubogie umysłowo istoty chciały zakazać niewolnictwa. HA HA HA. Czyli co mamy ich od razu zabijać? Skoro tak chcą.

Ekipy naukowe wykorzystały nowy rynek galaktyczny. Zakupili kilka rodzajów robotów (ponoć idealnych do pracy w ciężkich warunkach) oraz setki wątłych śmierdzieli innych ras. Będą idealnie do testów. Słyszałem, że koszty były przeogromne. Mam nadzieję, że się jakoś to zwróci.

Nie wiem co napisać... Prowadzimy wojnę z oczakami. Może nie do końca... z jedną z frakcji. Wiele osób kwestionuje tą decyzję najwyższego, zresztą nie tylko tą. Ostatnio podpisaliśmy pakt obronny z byłym wasalem oczaków (wyglądają jak jeże). Mam nadzieję, że będzie tak jak myślę i to pakt jedynie w jedną stronę. Nikt chyba nie wierzy, że będziemy walczyć i ginąć za jakieś kosmiczne ścierwa. Co do frakcji oczaków. Zwiad i szpicle donoszą o braku praktycznie floty obronnej. Problem jest tylko taki, że przy granicy mają olbrzymią bazę gwiezdną. Nikt nigdy nie widział czegoś takiego. Mam złe przeczucia.

#stellaris #majogra #paradox #strategie
Pobierz MajoZZ - /5/ "Śmierć, wolność i kosmici".

Poprzednie wpisy:
/1/ https://www.wykop...
źródło: comment_1652814655fRFEgB5SwFLeX2aJKoImJD.jpg
  • 16