Wpis z mikrobloga

@vateras131: rysy na przedniej soczewce rzeczywiście skutkują takim dziwnie wygladajacym zmniejszonym kontrastem w miejscach gdzie jest duży przeskok między jasnym a ciemnym. Nie wiem czy o to dokladnie chodzi tutaj bo nigdy nie doprowadzilem szkła do takiego stanu, żeby to rzeczywiscie wyglądało źle. A nie jest brudne/tłuste?
@adam-photolive: @SuchyNurek:
Próbowałem klikać w różne obiekty na ekranie żeby tym manipulować ale w każdym przypadku coś było nie tak. W pomieszczeniach i przy zdjęciach "pod chmurką" takiego efektu nie ma więc może faktycznie tutaj przez bardzo mocne słońce coś przepaliło. Brudne czy tłuste szkło nigdy nie było ale jakieś mikroryski tam widzę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ciekawe czy dałbym radę to jakoś wypolerować bez jego
@vateras131: jak robisz zdjęcie to spróbuj zaslonić telefon ręką od słonecznej strony. Chodzi o zablokowanie światła które wpada do soczewki bezpośrednio ( a to które jest ważne dla zdjęcia to to odbite przez obiekty, które fotografujesz). Generalnie jest to dość powszechne zjawisko ale wydaje mi się, że w telefonach soczewka jest na tyle głęboko, żeby nie występowało. W ten prosty sposób możesz to łatwo to zweryfikować. Generalnie pierwsza warstwa obiektywu to