Wpis z mikrobloga

@sprintel: NIgdzie nie znalazłem info nt. rezerwacji bezpośrednio, polscy pośrednicy do dzisiaj się nie odezwali. Wybrałem w końcu konkurencję, Costa Cruises - płynę Costa Smeralda (Savona-Marsylia-Barcelona-Palma-Palermo-Rzym-Savona).
@sprintel: Będę pierwszy raz w ten sposób urlop spędzał :) Z rzeczy oczywistych to jaki masz budżet i co chcesz zobaczyć ;) Jeśli dojeżdżasz autem - parking, żeby nie kręcić się z bagażem. W Savonie jest w samym porcie. Ja brałem uwagę udogodnienia na statku, z racji dzieciaków. Ten który wybrałem ma aquapark, jakieś tam bawialnie, boisko do kosza. Liczę na dobre jedzenie, jest spory wybór restauracji. Rezerwując, oprócz śniadań i
@sebolek321: No to w dużym skrócie: Wow! Wybraliśmy Costa Smeralda, dość nowy wycieczkowiec (chyba z 2019r.) i nie mam absolutnie niczego, do czego mógłbym się doczepić. No, może poza brakiem warzyw na śniadanie (duży wybór na slodo i wytrawnie, jednak bez warzyw). Lunch z menu a'la carte, to samo kolacja (starter, 1 danie, 2 danie, deser - z każdego codziennie 3 inne opcje do wyboru plus kilka pozycji classic, plus kilka
@olasty czy czuć tą ilość ludzi, czy jakoś "rozchodzą się" po statku?
I dodatkowo czy poleciłbyś Costa Smeralda jako wyjazd bez dzieci, czy raczej jest on nastawiony na family time?
@Jaszka: Bez dzieci jak najbardziej, są kluby nocne, naście barów, jakieś tam koncerty itd. Ludzie faktycznie rozchodzą się po statku, chociaż może baseny są dość oblegane - dziś miałem dzień na morzu i siłą rzeczy wszyscy na pokładzie. W pozostałe dni jest dużo lżej, od rana zaczynają się wycieczki/samodzielne wypady.