Wpis z mikrobloga

Mirasy, szukam dobrej wędki na morskie żeglowanie (m. śródziemne, kanary), ale niestety chyba nikt takiej nie wymyślił. Chodzi o to, żeby zmieściła się w bagażu podręcznym samolotu. Wymagania są następujące:
- długość transportowa 55 cm,
- max. ciężar wyrzutu ok 100 g
- długość ok 2,1 - 2,7 m
- teleskop - i tu jest chyba największy problem, ale jest to must have.
Jest kilka wędek w podobnych parametrach, ale albo nie są morskie, albo mały c.w., albo długość 70 cm. Wydaje się, że pozostaje mi tylko aliexpress, ale ciężko znaleźć rzetelny opis parametrów.
Może ktoś ma doświadczenie z takim podróżnym wędkowaniem?
#wedkarstwo #wedkarstwomorskie #morze #podroze #zeglarstwo

  • 15
  • Odpowiedz
@mpitas3 ogólnie to mi się linki nie otwierają na wykopie;)
Myślę że jak Ci wjedzie tuńczyk 10 kilo to taka wędka może nie dać rady, w sensie teleskopowa.

Z tych to ten Mitchell wykończony na podowjnej stopce wygląda jak lekka obietnica że coś to potrafi
  • Odpowiedz
@Scutacarus tera mnie posłuchaj bo dwa razy pisał nie będę: co Ty za filmy tu wrzucasz co? (°° przesada. Dwa: jak chcesz linki otwierać to kliknij na cytat i przytrzymaj na linku - się otworzy.
  • Odpowiedz
@mpitas3 to lepiej chyba wypożyczyć na miejscu. Ewentualnie kupić bagaż na wędkę. Teleskopowe wędki są za słabe na morze, a jak upierasz się przy teleskopie, to kup byleco za 40zł, jak połamiesz kupisz nową. Chociaż przy dobrym kołowrotku i technice może i posłuży dłużej.
  • Odpowiedz