Wpis z mikrobloga

Gurwa 8 pustych stron gorących przeplatanych stronami na których jest 1 wpis w którym ktoś żali się że ma puste gorące. Jestem dumny z użytkowników tego portalu, a jeszcze bardziej dumny jestem z deweloperów wykopu którzy nie potrafią zrobić dobrej kwerendy gorących xD

#pustegorace #duma #bialeknapraw
Zgrywajac_twardziela - Gurwa 8 pustych stron gorących przeplatanych stronami na który...

źródło: comment_1652597388s5bViJYZgJW97mZG6Sjt9V.jpg

Pobierz
  • 69
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zgrywajac_twardziela: sądzę, że zapytanie do bazy nie przerasta deweloperów tylko struktura bazy nie pozwala na wykonanie takiego zapytanie w wydajny sposób. Stawiam na to że baza jest źle zaprojektowana.

Przecież administracja zdaje sobie sprawę z tęgo problemu. Nie latają tego, bo najprawdopodobniej wymagałoby to dużych zmian w serwisie.
  • Odpowiedz
@tylkostrimi:

sądzę, że zapytanie do bazy nie przerasta deweloperów tylko struktura bazy nie pozwala na wykonanie takiego zapytanie w wydajny sposób. Stawiam na to że baza jest źle zaprojektowana.

Przecież administracja zdaje sobie sprawę z tęgo problemu. Nie latają tego, bo najprawdopodobniej wymagałoby to dużych zmian w serwisie.

To kiepskie wytłumaczenie mimo wszystko, po coś chyba mają tam devów, poza pierdzeniem w stołek. Na wykop 2.0 czekamy już od nie
  • Odpowiedz
@CzarnyBursztyn:

to idz i zrob cos produktywnego, a nie sie zesrales, ze ludzie maja inne zainteresowaia niz ty

Ja nie mam z tym problemu że ludzie interesują się bzdurami, tylko z tym, że na tym portalu developerzy nie potrafią(lub nie chcą) poprawić zepsutej kwerendy gorących wpisów. Poza tym poszedłem sobie już jakiś czas temu, podczas gdy Ty zesrałeś się w tym komentarzu xD

Ludzie jak ty sa gorsi od tych
  • Odpowiedz
serwer zwraca jedne gorące a po stronie przeglądarki jest to później filtrowane o czarna liste


@Vosemite: no raczej nie po stronie przeglądarki tylko po stronie serwera jest filtrowanie per użytkownik jak zapytanie na bazie zwróci gorące (taki sam wynik dla każdego użytkownika)

ale efekt taki sam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela:

To kiepskie wytłumaczenie mimo wszystko, po coś chyba mają tam devów, poza pierdzeniem w stołek


Chodzi mi o to, że to niekoniecznie niekompetencja devów. To decyzja biznesowa. Etatowy developer nie podejmie sam decyzji o zmianie architektury bazy, bo wiąże się to z refaktoringiem, na który góra musi dać zielone światło.

Sadze że właściciele wykopu mają w dupie. Nie chcą inwestować w rozwój. Portal stoi w miejscu od lat.
  • Odpowiedz
nie zgodze się. Robienie tego po stronie serwera nie dałoby optymalizacji. Tak jest robione jedno zapytanie co x czasu a nie dziesiątki tysięcy dla każdego użytkownika.


@Vosemite: Oczywiście, że by dało optymalizację, bo problemem jest zapytanie na bazie, które po stronie bazy odfiltruje wszystkie niechciane posty. Nie zdziwiłbym się nawet jakby płaska lista przed filtrowaniem była w cache'u przez jakiś czas.

Świetnym dowodem na to jest paginacja - każda strona
  • Odpowiedz
Mam bekę z tego, że kwerenda gorących nie działa na bazie filtrowania wpisów(wstawiając w to miejsce te "niższe"), tylko po prostu usuwa te z niechcianymi tagami. To jest furszerka i ewidentny błąd deweloperów, wielokrotnie o tym pisałem do adminów czy moderacji, ale zostało to olane


@Zgrywajac_twardziela: haha, ta, na pewno "błąd", skoro serwery wykopu padają nawet od kliknięcia plusa przy poście. A ty byś chciał nową KWERENDĘ dla każdego xddd.
PanManieglev - > Mam bekę z tego, że kwerenda gorących nie działa na bazie filtrowani...

źródło: comment_1652616973XpDBJJwIEDu9x0llg7v9ys.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz