Wpis z mikrobloga

@Zydomasoneria: linki do tych serwisów (a szczególnie pierwszego) nie raz gościły na mirko i za każdym razem strzelałem jakiegoś facepalma czytając te artykuły, więc z automatu mogę stwierdzić, że w kolejnych tekstach też będą bzdury. Równie dobrze mógłbyś podlinkować np. frondę - po prostu jest tam tyle idiotyzmów, że nie interesuje mnie co mają do powiedzenia.
@ciasteczkowy-potwor: Problem z NSZ jest taki, że w czasie, gdy Polska była pod niemiecką okupacją, oni walczyli z komunistami i żydami. Gnębili też chłopów, przez co mieli zatargi z Batalionami Chłopskimi (druga największa organizacja partyzancka w podziemiu). Niemcy im jakoś mniej przeszkadzali...
@rrdzony:

1.Nie wiem skąd bierzesz swoje opowieści o NSZ, ale wielu NSZ-owców pomagało Żydom, w NSZ walczyły osoby pochodzenia żydowskiego i tak dalej.

2. Co do 104 komp. ZSP to idealny przykład "anarchokomuny" - zobacz jaki po wojnie wiedli żywot, w czasach gdy AK-owców zwalniano z wojska i torturowano w kazamatach UB.

Szach mat.
@ciasteczkowy-potwor: Nie o powojennym, bo te cwaniaczki po wojnie się akurat dobrze ustawiły. Na wikipedii trafiłem na biografie dowódcy:

a) dowódcy - K. Puczyński:

W czasie II wojny światowej jako podporucznik był dowódcą 104 Kompanii Związku Syndykalistów Polskich Zgrupowania Armii Krajowej ”Róg” w powstaniu warszawskim [1]. Po wojnie długoletni dyrektor Przedsiębiorstwa Inżynieryjnego w Warszawie, oraz sekretarz naukowy resortowych rad gospodarki wodnej i ochrony powietrza atmosferycznego.


Czy to ta słynna "antykomuna"

A