Wpis z mikrobloga

@alberto_1667: no wiesz, po jakimś słabym kierunku to i w Warszawie czy innym Krakowie kokosów nie zarobisz, napisz nad czym myślisz, zrób research jak wygląda rynek pracy w danym zawodzie, jakie są możliwe firmy, które mogą szukać pracowników i zobaczysz czy warto
@mlodyernest: no to ja nie wiem gdzie ty pracujesz, skoro skończyłeś dobry kierunek i nie masz kokosów, bo da się spokojnie zarobić dobrze czy nawet bardzo dobrze nie będąc tym słynnym informatykiem za 15k

Na swoim przykładzie mogę dodać, że kasę tu mam lepszą niż oferowali mi w Krakowie, nad ktorym się tam zawsze wszyscy spuszczają czy taką samą jak w Warszawie, która jak na stolice powinna stać trochę wyżej ponoć
Na swoim przykładzie mogę dodać, że kasę tu mam lepszą niż oferowali mi w Krakowie, nad ktorym się tam zawsze wszyscy spuszczają czy taką samą jak w Warszawie, która jak na stolice powinna stać trochę wyżej ponoć


@sked: o Krakowie, np. sam słyszałem ze rynek pracy przereklamowany i już Katowice lepsze.
@alberto_1667: Praca i studia - to zależy jaka uczelnia i jak praca. Ale ogólnie poziom uczelni w Polsce jest zbliżony - szczególnie politechnik. PŁ jest raczej dobrą szkołą - mają pieniądze, duży dofinansowany kampus, sporo kół naukowych na światowym poziomie z dobrym finansowaniem i sporo dobrych nauczycieli. Znów zależy od kierunku, ale nie spotkałem za bardzo stereotypowych zgrzybiałych profesorów/doktorów a raczej takich z zajawką, otwartych na pomoc i dyskusję. Więc tę
@Bejro: te korki to tak średnio względem innych miast. Reszta się zgadzam :)

@alberto_1667: a PŁ jest bardzo słaba z chemii przynajmniej laby na których byłem to tragedia. Więc jak chemie to idź do Krk, tam polecam czy agh czy uj jeden kij.
@Bejro: Jeszcze dużym plusem jest budowa bardzo szybkiej kolei dzięki której dojedzie się do Wawy w 40 minut. A tam już masz dobre lotnisko. Ogólnie tak czytam o Łodzi i mi się podoba. Sądzisz że mając pracę zdalną to naprawdę jest dobry wybór? Ceny bardzo dobre, połączenie do Wawy, imprezownie, byłam na jeden dzień i mi się podobało. Dużo parków. Nie wiem dlaczego ludzie tak narzekają na tę Łódź
@KoninaBeZiomeczka: Sam zostałbym (wrócił) mając pracę zdalną, ale jako, że jestem z Łodzi to mogę być subiektywny. Porównując jednak Łódź z innymi dużymi miastami to życie w niej wydaje się być bardzo wygodne. Znam kilka osób które mają dobrze płatne prace zdalne i zostają w mieście, nawet kilka osób po przeprowadzce chociażby z Warszawy postanowiło zostać więc coś w tym musi być.