Wpis z mikrobloga

Noszę się już od jakiegoś czasu z zakupem macbook'a do pracy poza domem (devops/sre), myślicie że Air wystarczy do pracy w vscode i przeglądarce, ewentualnie czasem jakieś skompilowanie lambdy, czy stestowanie czy dockerowy obraz się zbuduje.. Czy lepiej dołożyć do Pro?

Ciekawa kwestia też jest z tymi klawiaturami, nie wyobrażam sobie mieć ISO i tyldy obok "Z", a szukając układu ANSI widzę, że wiąże się to z dopłatą około 700zł (16/256 w euro z ISO jest za 5300, ~6000 z ANSI w lantre) - warto tyle dokładać czy potrafią latać taniej, ew. może te ISO nie tak straszne jak myślę?

#macbook #apple
  • 10
@thority: Kurcze, tylko właśnie ciężko mi określić jak to wygląda wydajnościowo, żeby porównać z M1. Obecnie na i9-10900f przy takich operacjach co wspomniałem wyżej nie przekraczam 20% ogólnego użycia cpu, RAM'u dochodzi do 10GB. No i same takie operacje nie trwają dłużej jak 3min w peak'u (najbardziej rozbudowane deploymenty)
@SkyeX: spokojnie wystarczy, air ma pasywne chłodzenie ale z tego co piszesz nie wykonujesz jakiegoś długiego obciążenia żeby throttling mocniej zbił. Pro oczywiście ma aktywne chłodzenie więc problem się zmniejsza ale dla mnie Touch Bar to kompletnie nieporozumienie.

Jakbyś chciał mieć skalę odniesienia to M1 w Air w wielu realnych przykładach jest szybszy od najmocniejszego i9 który był w poprzednim Pro.
@Cebulaczon10: Rosetta powinna dać radę (chyba, że się mylę?), może trochę wydajność będzie mniejsza, ale z drugiej strony to tylko do testów - realne budowanie będzie w ci/cd :P
@SkyeX: z tą rossettą na dockerze bywa różnie. SQL Servera nie byłem w stanie postawić. Ogólnie te MacBooki na m1 są zajebiste i na ten moment nie wyobrażam sobie powrotu do Windowsa, na tym się zwyczajnie lepiej pracuje, ale trzeba być świadomym pewnych ograniczeń.
@SkyeX: W iSpocie można zamówić ANSI. Czeka się miesiąc, ale cena przynajmniej jest taka sama. Niewiem czy da się online, ale jak podejdziesz do pracownika w punkcie to bez problemu można dobić deala :)