Wpis z mikrobloga

Mam problem z Macbookiem a konkretnie z podłączeniem monitora zewnętrznego jako klon, macbook ma problem ze skalowaniem pomimo zmiany w ustawieniach wyświetlacza, obraz jest strasznie rozciągnięty, okna systemowe są małe. Centralnie siedząc przed monitorem mam duży problem żeby je odczytać, youtube wyświetla tylko na środkowej części ekranu. Czy da się coś z tym zrobić? Poniżej opisuje monitory które podłączałem przez thunderbolt 4 lub przejście z hdmi 2.0.
Lenovo ThinkVision P40w-20 ( rozciągnięty obraz, trudne do odczytania okna systemowe)
Msi Ps341wu (skaluję się poprawnie, lecz jest zbyt mały do pracy dla mnie)
Monitor LG 43UN700 ( po podłączeniu i zmianie ustawień, obraz jest obcięty po bokach i widnieją dwa czarne paski)

Dzwoniłem już do wsparcia apple i lenovo ale rozkładają ręce.

#apple #macbook #lenovo
  • 9
  • Odpowiedz
@maszko1996: ale po co klon? :-/ wystarczy clamshell mode - MacBook zamknięty, a ty pracujesz tylko na monitorze... oczywiście warto wtedy mieć zewnętrzną myszkę i klawiaturę ;) nie trzeba żadnego klonowania, które Ci miesza...
  • Odpowiedz
Tak jest to opisane w ustawieniach wyświetlacza w macbooku. Problem już rozwiązałem całemu zamieszaniu jest winne Apple, m1 nie współpracuje z monitorami ultrawide.
  • Odpowiedz
Jak wpiszesz w yt ultrawide i m1,pojawi ci się kilka filmów na ten temat. Nie mogę wkleić zdjęcia, linku ani bezpośrednio filmu z yt, być może przez to że jestem nowym użytkownikiem.
  • Odpowiedz
@maszko1996: po pierwsze - prośba - jak odpowiadasz, kliknij na linka "odpowiedz" aby mnie otagowało w odpowiedzi, bo inaczej nie wiem, że odpisujesz ;)

Po drugie, piszę do Ciebie z MacBooka Pro z M1 z zewnętrznym monitorem LG 4K - nie mam z nim żadnych problemów. Nadal nie ogarniam po kiego robisz klonowanie.

Gdybyś zamknął lapka (jak sugerowałem), to na liście zostanie Ci tylko ekran zewnętrzny, gdzie możesz sobie normalnie ustawić
  • Odpowiedz