Wpis z mikrobloga

Spadły mi z biurka moje ISK HD9999 i od tego czasu mam wrażenie, że jedna strona gra inaczej. Nie jestem w stanie opisać tej różnicy ale po prostu jakby nie wszystkie dźwięki przechodził przez jeden przetwornik. Jeszcze bardziej słychać różnicę jak założę je na odwrót. Jest to strasznie irytujące, momentami mam wrażenie że sobie to wszystko wkręcam. Czy to uwalony przetwornik i słuchawki nadają się do kosza?
#sluchawki #audio #audiofile
  • 8
Ja mam isk hd 580, spadły mi parę razy i dodatkowo stwardniały nauszniki, dźwięk wydaje się teraz płytki, może to karta dźwiękowa, nie wiem, mają pół roku.
@barkan: jeśli założyć że po upadku grają niesymetrycznie a ty słyszysz róźnicę po zamianie lewej słuchawki na prawą to mam dla ciebie tylko jedną radę - umów się na profesjonalne badanie słuchu bo to może wskazywać na ubytek słuchu w jednym uchu.
@barkan: Brzmi jakby gdzieś masa w przewodzie nie stykała, pewnie słyszysz jedynie pogłos.

a) Sprawdź czy słuchawki są dobrze wpięte w gniazdo jack
b) Podłącz słuchawki do innego źródła i sprawdź czy nadal problem występuje

Możliwe, że jakiś lut oderwał się podczas upadku. Żeby być pewnym musiałbyś rozebrać słuchawki - tj. zdjąć pady i odkręcić cztery śrubki w przetworniku, który uważasz, że gra inaczej.
@hero207: Na innych słuchawkach jest ok, na początku też miałem taką rozkmine xD
@LisiaRumba: Na innym źródle tak samo, sprawdziłem wszystkie luty. Przelutowałem również przetworniki stronami i teraz ten "niepełny" dźwięk jest po drugiej stronie, więc wychodzi na to że to on jest uwalony.

Już raz były naprawiane na gwarancji, wtedy różnica stron była bezdyskusyjna, kompletny brak basu i membrana która po naciśnięciu nie odbijała do pierwotnej pozycji. Szkoda że
@barkan: Dlatego tak jak pisałem, spróbuj jakimś tone generatorem to ogarnąć. Daj pełną głośność i ustaw taki ton, który wprawi membranę w ruch. Nie polecam dotykać jej bezpośrednio, bo jest bardzo cienka i łatwo ją uszkodzić.