Wpis z mikrobloga

Wątek z pikabuu o dużych stratach w rosyjskiej armi. Jest to dosyć dziwne bo moderacji zazwyczaj kasowała takie tematy a podowanie strat rosyjskich w Rosji chyba jest aktualnie zakazane.

Chyba rosyjska propaganda spuszcza z tonu. Kilka podobnych tematów też było na pikabuu

Temat morale rosyjskich żołnierzy też może być ciekawy. Trzeci miesiąc wojny. Ofensywa ledwo idzie po 2 km dziennie mnóstwo strat.

https://tinyurl.com/2v29k6xn

#ukraina #wojna #rosja
Pobierz
źródło: comment_1652463057XaVCKrdTB4fWXvWytE3iBE.jpg
  • 6
@Morfeusz321: xD I jeszcze tęsknota do Stalina, bo przecież był znany z dbałości o sołdata. Co to są za mongoły mentalne to po prostu nie mogę wyjść z podziwu. Zdawałoby się, że skoro państwowa propaganda i nauka historii tworzy alternatywną rzeczywistość, to choćby oddolnie ludzie powinni gdzieś tam przekazywać sobie wiedzę z pokolenia na pokolenie i dążyć do jako takiej prawdy.
@Mokraszparka: Ja czytałem już, że to była tylko taka dywersja i wielowymiarowe szachy i ta zniszczona przeprawa, kilkadziesiąt pojazdów i nie wiadomo ile ofiar to było tylko tak dla odwrócenia uwagi i prawdziwe przeprawy były gdzie indziej. Albo, że 50% strat przy forsowaniu rzeki to dobry i oczekiwany rezultat i wszystko idzie zgodnie z planem.