Wpis z mikrobloga

Cena węgla - 3k za toną a i tak nie da się kupić
Cena pelletu - prawie za 2k za tonę i rośnie
Cena gazu - urosła tak bardzo że już bardziej się opłaca prądem grzać
Cena prądu - też rośnie
Do tego dodajmy koniecznośc wymiany kotłów bezklasowych do 2023 xD

To jest dramat. Jak tak dalej pójdzie to na jesień ludzie ruszą z widłami na warszawę. I nie mówcie mi że można sobie założyć pompę ciepła bo w starym domu taka inwestycja to przynajmniej 120k (jednostka, zmiana instalacji, podłogówka, wylewki, PV) a wiekszość ludzi nawet nie może sobie pozwolić na wzięcie kredytu na taką kwotę

#ogrzewanie #fotowoltaika #piec #remontujzwykopem #bekazpisu #remont #kotlownia
  • 20
  • Odpowiedz
Jak tak dalej pójdzie to na jesień ludzie ruszą z widłami na warszawę


@Viado: xD chciałbym, żeby tak było, ale jak dobrze wiemy, polski obywatel jest skundlały pod tym względem i każdy protest albo szkaluje, albo poniża, albo ma w dupie

Poza tym PiSowcy dociągną tak do wyborów, łaskawie 'oddadzą' władzę opozycji, opozycja przyjdzie na #!$%@? qrwidołek, zanim naprawią wszystko minie 4-5 lat, a wtedy znowu PiS wejdzie cały na biało
  • Odpowiedz
Co zrobią? A kiedy w Polsce jakakolwiek opozycja coś naprawiła!? Proszę Cię....


@killzone: w tym kraju żeby przeżyć trzeba się całe życie oszukiwać, albo kantować, a najlepiej to i to na raz
Nie ma innego sposobu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
w tym kraju żeby przeżyć trzeba się całe życie oszukiwać, albo kantować, a najlepiej to i to na raz

Nie ma innego sposobu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@niochland: no nie wiem. Jakoś żyję nie wyjadając spod siebie i nie robiąc innych w uja.
  • Odpowiedz
na jesień ludzie ruszą z widłami na warszawę.


@Viado: Którzy ludzie ruszą? Związkowcy mają #!$%@?. Górnicy, którzy najchętniej protestują, coś tam dostaną od rządu i będą siedzieć cicho. Policjanci dostaną parę złotych więcej i nie tylko nie będą protestować ale i ochoczo pałować. Jedyna grupa która mogłaby coś namieszać to rolnicy. Ale pewnie i ich da się łatwo przekupić.
  • Odpowiedz
Cena węgla - 3k za toną a i tak nie da się kupić

Cena pelletu - prawie za 2k za tonę i rośnie

Cena gazu - urosła tak bardzo że już bardziej się opłaca prądem grzać

Cena prądu - też rośnie


@Viado: Gazem nadaj 2-2,5x taniej niż prądem.
Węglem i pelletem grzeje się teraz drożej niż gazem.
Pompa ciepła grzeje najtaniej.
  • Odpowiedz
Jak grzejesz akumulacyjnie tylko w nocnej, to tak. Ja miałem na myśli G11.


@michcio: nie zmienia to faktu, że to obecnie już nie jest 2* drożej a jak wsadzisz pompę ciepła to wychodzi tak samo przy G11.
  • Odpowiedz
@ksiak: Pompa ciepła przy G11 to nawet taniej niż gaz, bo koło 23gr/kWh, a po podwyżce VATu na prąd w sierpniu jakieś 27gr/kWh, gdzie gaz teraz jest po 31gr licząc po cieple spalania, a w praktyce parę groszy wyżej (sprawność kotła).
  • Odpowiedz