Wpis z mikrobloga

Pewnie niestety głupie pytanie z mojej strony, ale no trochę nie mogę zrozumieć z czego to wynika - na głównej wykopu można znaleźć 2 znaleziska z płomieniem dotyczące marudzenia na Orlen, odnośnie monopolu, wysokich zarobków tam, że bogacą się o 3mld itd. Nie mogę trochę zrozumieć czemu nie przekłada się to na akcje - domyślam się że wojna/Rosja sama w sobie ma na to jakiś wpływ, ewentualnie to że PKN ściśle współpracuje z Pisem, ale tak jak rozumiem u większości tych firm że w sumie dupiate czasy, tak tutaj trochę nie czaje
#gielda
  • 7
@young_fifi: W 2018 z identyczną dywidendą nie przeszkadzało to bujać akcjom na poziomie 100-80 co jest dla mnie bardziej zrozumiałe niż obecne 70, zwłaszcza z wszechobecną podwyżką paliw + obecnie wyższą ceną baryłki ropy
@Waaldo: @Waaldo: Spółki skarbu państwa są inwestycjami podwyższonego ryzyka. Gdy KGHM wykręcał bardzo dobre wyniki uchwalono podatek od kopalin, co by większość zysku przetransferować bezpośrednio do budżetu. Gdy pis przejął PZU, wykorzystał kapitały firmy do "repolonizacji" Aliora, płacąc przy tym cenę premium, ostatni raz na walorze widzianą gdy nasze "orły" dokonywały zakupu. Gdy energetyka robiła dobre wyniki, rządzący uznali, że spółki te przejmą kopalnie, co pięknie pociągnęło cały sektor w