Wpis z mikrobloga

@paul772: dzieli na antynatalistow i natalistow, zakładając niższość (intelektualna, moralną) tych drugich, obwinia ludzi, którzy decydują się na potomstwo o wszystko co złe, skupia się tylko na negatywnych elementach świata, odrzucając zupełnie wartości neutralne lub pozytywne. To prowadzi do nienawiści, jak przypadku powyżej. Widać to bardzo wyraźnie.
  • Odpowiedz
@paul772: moralnosc antynatalistow postrzega każdego, kto ma dziecko jako zbrodniarza i mordercę. Oskarża także, każdego kto nie ma dzieci a nie jest antynatalista. Czy to jest realny stan?
  • Odpowiedz
@kopawdupeswiniom: śmieszny jesteś, bo nie robię nic, ponad innych rodziców (ba, mam jedno dziecko i więcej nie planuje). Jedyne co robię to nie podzielam poglądów antynatalistow. Jak widać, to ci wystarczy do określania mnie w ten sposób.
  • Odpowiedz
@ciemnienie: Jego opinia jest spójna i logiczna. Zadanie po "gdyż" jest prawie prawdziwe, bo należy dodać jeszcze inne gatunki, choroby i ogólnie całą śmieszną naturę, a faktem jest, że gdyby zaniechali rozmnażania, to by zapobiegłoby cierpieniu, które w tej chwili zawsze się gdzieś dzieje. Początek naszego gatunku to były jednostki lecące w 100% na biologicznym autopilocie i nierozsądne byłoby pisać, że mogli świadomie tego zaniechać. Teraz, gdy mamy rozwiniętą inteligencję
  • Odpowiedz
@Zerero:

mogli świadomie tego zaniechać.


Ciąg dalszy: Ślepa ewolucja rozwinęła w ludziach silniejszy popęd oraz iluzje w postaci wszelakich religii, by rozumny gatunek nie wyginął oraz, by samolubne DNA wciąż się mnożyło. Rozwinęła też u niektórych inne super strategie reprodukcyjne jak gwałty i przemoc.
"Świetne" przechodzenie ciąż u ludzi przy których matka może zginąć też rozwinęła, ale spokojnie to na pewno większy plan ( ͡
  • Odpowiedz
@kopawdupeswiniom: właśnie nie za bardzo mogę, bo zostanę nazwana najpierw zacietrzewiona, a potem morderca.

nie chodzi o to ile masz dzieci, tylko dlaczego masz to dziecko i co mówisz.

Żaden normalny rodzic nie przyzna wam racji. I każdy będzie mówił to samo co ja.
  • Odpowiedz