Wpis z mikrobloga

Ruskie trolle i ogólne trolle teraz:

- Ukraina przegrywa, rosja cały czas zajmuje kolejne miasta ( ͡° ͜ʖ ͡°) Informacje to chyba prosto z rosji
- Polska NIC nie zyskuje więc nie powinna pomagać, tylko tracimy gospodarczo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Według nich rosyjska Ukraina wzmocniłaby naszą gospodarkę i walutę xD
- Polska powinna zatrzymać 2 mln uchodźców WOJENNYCH na granicy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Walka z nimi na pewno by nas wzmocniła, cała EU i NATO byłoby wręcz dumne, a złotówka mocna jak nigdy
- Czasem ktoś z ukrainy powie że są gotowi na współpracę gospodarczą/militarną/inną z krajem X, jesli X to nie Polska, to jest skowyt że wszyscy o nas już zapomnieli i nie warto pomagać. Mentalność pijaka który narzeka że cała rodzina mu nie pomaga, mimo że na ogól to robią...
- Rubel jest mocny więc sankcje nie działają, co tam że w rosji zywnośc w miesiąc zdrożała o 30%, sprzęt o średnio 50%, niektóre towary o 300%, oficjana inflacja też wysoka, stopy wyrąbali w kosmos a teraz muszą obniżać, takie działanie jest proinflacyjne.

Gdy przegrywają dyskusję:
- atak na członków rodziny... W tym tygodniu już trzy ataki widziałem w tym jeden na moich rodziców
- odpisywanie w dziwaczny sposób "YYY BoLZkA GuRoM" - i to nie są dzieci, dużo osób ma staż na wykopie 7-12 lat, więc raczej koło 30 lat mają, to bardzo źle świadczy o ich poziomie.
- kończenie dyskusji typu "idź pracuj na 500+ dla Ukraińca" - czyli ewidentnie w życiu im nie wyszło i pomoc Ukraińcom ich boli.

Pewnie jeszcze trochę by się zebrało, ale szkoda czasu.

Nie widzę sensu żeby z jakimkolwiek trollem wdawać się w dyskusje, lepiej ich szybko punktować i resztę odpowiedzi olać, szkoda miejsca na czarnej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rosja #wojna #ukraina
  • 32
@siemankooo: Dopisuję:

- Putin gra w szachy 7D, tego Kijowa to wcale nie chcieli zajmować, a tak w ogóle, to poczekajcie jeszcze dwa tygodnie xd
- robienie na siłę z Ukraińców Rosjan i podważanie ich tożsamości narodowej (jakiś konfiarz nazwał język ukraiński "jakąś śmieszną gwarą" i twierdził, że mało kto jej używa, a wszyscy tylko rosyjski xD)
- podważanie zaufania do NATO
- no i klasycznie WOŁYŃ (mimo że 90% wielkich
@siemankooo: I jeszcze jedna ciekawostka, a mianowicie linie propagandowe skierowane do Ukraińców:
- straszenie polskimi panami, którzy zabiorą im Lwów i znów będą ich uciskać xdddd
- wmawianie Ukraińcom, że są nazistami i ludobójcami xDDDD
- podważanie zaufania do Zachodu (hehehe tak liczyliście na Paljaków, a oni wam kupę złomu przysłali hehehe a jak tam Migi, już dostarczyli? beka z was ukry)
- hurr durr my was wyzwolili od nazistów, a
Gdy przegrywają dyskusję:

- atak na członków rodziny... W tym tygodniu już trzy ataki widziałem w tym jeden na moich rodziców


@siemankooo: Ja tak od lat identyfikuje ruskich troli. Jak dostana jakies twarde argumenty, dane to porzucaja dyskusje i w kolejnym wpisie atakuja już tylko mnie i rodzinę. Czesto sie udzielam w tematach rosyjsko ukrainskich i widzę ten schemat od dawna jakot typowy dla prorosyjskich wykopków (czasem oni się zapierają, że
@siemankooo: inna sprawa że na wykopie nie ma możliwości podyskutować bo wszystko co nie zgadza się kropka w kropkę z UKR narracja jest według wykopków dziełem ruskich trolli. Wolskiego pewnie tez co niektórzy onuca nazywaliscie jak półtorej tygodnia temu powiedział że sytuacja na froncie jest nieciekawa
Ja tak od lat identyfikuje ruskich troli.


@szurszur: Tak z ciekawości, jak byś ocenił udział poszczególnych grup?

a) tzw. pożyteczni idioci (Polacy), którzy łyknęli ruską propagandę (aka włączyli myślenie) i rozsiewają ją w "czynie społecznym"
b) zawodowi trolle - Polacy
c) zawodowi trolle - Rosjanie znający polski (w różnym stopniu, czasem się taki zarzeka, że jest Polakiem, mimo że w jego tekstach widać ewidentne kalki z rosyjskiego ( ͡° ͜
Ja tak od lat identyfikuje ruskich troli. Jak dostana jakies twarde argumenty, dane to porzucaja dyskusje i w kolejnym wpisie atakuja już tylko mnie i rodzinę. Czesto sie udzielam w tematach rosyjsko ukrainskich i widzę ten schemat od dawna jakot typowy dla prorosyjskich wykopków (czasem oni się zapierają, że sa proru).


@szurszur: Ja czasami na Jutjubie ich widzę, tych angielskojęzycznych. Zdają się być głupsi, mają słabszą argumentację, ale jednak zupełnie inną,
@yosoymateoelfeo: Tego sie ocenić nie da dokładnie , ale sporo jest z grupy 1 - to ludzie urobieniu na yutubie Sykulskimi i innymi bardziej antyukrainskimi kanałami (Olszanski itd), antysystemowa prawica, zwolennicy teori spiskowych, ci którzy opieraja się na rzezi wołyńskiej jako determinujacej ich światopogląd.
Pozostałe grupy wskazuja cele ataku, narzucają narracje powielaną przez większosciowa 1 grupę pożytecznych.
cała Ukraina to prezenty od carów i ZSRR, więc te ziemie nam się po prostu należą

@yosoymateoelfeo: tego nie rozumiem. Nawet jeśli dali to tym bardziej to jest Ukrainy i wara im od tego. To t.j. sprzedać komuś ziemie za tanio a potem stwierdzić że jednak kasę zatrzymam ale ziemię odbieram. Ruska Logika