Wpis z mikrobloga

1563 + 1 = 1564

Tytuł: Armagedon i Paranoja. Zimna wojna - nuklearna konfrontacja
Autor: Rodric Braithwaite
Gatunek: historia
Ocena: 6/10
ISBN: 9788324042890
Tłumacz: Mirosław Bielewicz
Wydawnictwo: Znak Horyzont
Liczba stron: 544
Książka, która stawia sobie dość ambitny cel przedstawienia wszystkich aspektów funkcjonowania broni atomowej w zimnowojennym świecie. Na początku skupia się na programach naukowych, które umożliwiły USA i sowietom sięgnąć po broń atomową, potem jego uwaga koncentruje się przede wszystkim na problemach militarnych i politycznych. Końcówka poświęcona jest w zasadzie wyłącznie polityce Miałem wrażenie, że autor porusza się temacie całkiem sprawnie, ale strasznie skacze między wątkami i stara się streścić dość zawiłe problemy na kilku stronach, co sprawia, że narracja jest dość chaotyczna. W ramach jednego rozdziału skaczemy z autorem między kontynentami i dekadami. Mi osobiście średnio przypadło to do gustu.
Czyta się całkiem fajnie, ale oczekiwałem czegoś bardziej rzeczowego. Jakiś czas temu naszła mnie ochota, żeby przybliżyć sobie zawiłości zimnowojennej polityki, ale jak dotąd prace, na które trafiam to raczej mniejsze lub większe rozczarowania. Jeśli ktoś z bywalców tagu trafił na coś godnego uwagi w tym temacie, to chętnie zapoznam się z rekomendacjami :)

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #czytajzwykopem #historia #zimnawojna #historiabookmeter
Pobierz Magnolia-Fan - 1563 + 1 = 1564

Tytuł: Armagedon i Paranoja. Zimna wojna - nuklearna ...
źródło: comment_16523703604D33UdQil8UDyHTiO7yvax.jpg
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★ (6.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-06-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: historia, archeologia, polityka
Liczba stron książki: 574

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Nadchodzi III wojna światowa (Piotr Zychowicz) - najnowsza recenzja usera Najmilszy_Maf1oso ★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
2\. Obłęd '44