Wpis z mikrobloga

Jest tutaj jakiś ogarnięty człowiek na temat geoportalu? Od jakiegoś czasu są ortofotomapy archiwalne, ale wydaje mi się że oś czasu nie sięga tak daleko jak powinna. Pamiętam że jeszcze zanim moja mieścina pojawiła się w widoku satelitarnym na google maps, to właśnie na geoportalu byłem w stanie znaleźć zdjęcia satelitarne (lotnicze?) z czasów o wiele bardziej odległych niż obecnie można wybrać.

Czy może ktoś wie coś na ten temat? Stare mapy zostały usunięte, a może da się do nich jakoś dostać?

#geoportal #googlemaps #geografia #zdjeciasatelitarne
  • 8
  • Odpowiedz
@L24D: Jeżeli zależy Ci na zdjęciach przed kilkunastu lub kilkudziesięciu lat i potrzebne są np. do jakiegoś postępowania sądowego lub administracyjnego to ja zwracałem się do Głównego Geodety Kraju Centralnego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej i tam wnosiłem o wydanie fotogrametrycznych zdjęć lotniczych dla danej działki. A jeżeli chcesz sobie tylko popatrzeć to nie wiem gdzie tego szukać.
  • Odpowiedz
@ondraszek: To chyba zależy na co się patrzyło, bo moje miasto przez długi czas na google maps było niewyraźną plamą, na geoportalu było wyraźnie, ale po zabudowaniach widziałem że zdjęcia były dosyć stare.

Zainstalowałem Google Earth pro i tam jest oś czasu, ale tych konkretnych zdjęć brak :( chyba przepadły na dobre
  • Odpowiedz
@telemach20: @ondraszek: Sorry za spam, ale pod warstwą "Skorowidze" na geoportalu są zdjęcia lotnicze, właściwie miniatury, pełne można zakupić. Niemniej jednak można nieco popodziwać, nie jest to to, czego szukałem ale czuję się spełniony jako podróżnik w czasie xD
  • Odpowiedz