Wpis z mikrobloga

Trafiłem na https://www.forumogrodnicze.info i tam jest kilka takich utartych zasad powtarzanych w każdym wątku:

1. przesadzać każdą roślinę od razu po zakupie
I tutaj faktycznie mogę się zgodzić, że ma to sens.

2. Nigdy nie zraszać roślin pod żadnym pozorem. Używać nawilżacza powietrza.
Jakie macie podejście do tego stwierdzenia?

3. Nigdy nie trzymać roślin w osłonkach, bo nie ma dopływu powietrza do korzeni.
I tutaj jak podchodzicie? Też nie macie osłonek?

#rosliny #roslinydoniczkowe #ogrodnictwo
  • 10
@LucaJune:
1. zależy od podłoża - jeśli jest odpowiednie, to zostawiam nawet na kilka miesięcy, jeśli produkcyjne, to przesadzam w ciągu miesiąca od zakupu. Wyjątkiem są przelane zdechlaki kupione w ramach akcji ratunkowej, te reanimuję od razu.
2. nigdy nie zraszam, bo łatwo o choroby grzybowe, a wilgotność po tym zabiegu nie wzrasta. #bojowkatacyzkamieniami
3. w przypadku niektórych roślin stosuję osłonki, ale nie pełnią roli doniczek. Wsadzam doniczkę z otworami na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LucaJune: Co do punktu 3 to od siebie mogę powiedzieć, że u mnie większość kwiatków była włożona bezpośrednio w osłonki i radziła sobie świetnie. Potem się dowiedziałam, że tak się nie powinno robić ;)
@Fishuur: @Sylwunia: Bo ogarniacie w rośliny a ja znam sporo osób które bez osłonek rośliny przelewają tak ze z osłonkami to by mogły co najwyżej ryz uprawiać tak ze jak nie jestem pewny ze ktoś wie co robi to wole odradzać :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LucaJune: co do samych osłonek to ja wkładam roślinę która jest w przezroczystej doniczce do osłonki, która jak zostało wcześniej wspomniane, pełni rolę podstawki, a robię tak też dlatego bo kiedyś usłyszałam od osoby, która zajmuje się roślinami, że wystawianie samej rośliny w takiej doniczce bez żadnej osłonki może się skończyć zgniciem korzeni bo wtedy zbyt dużo promieni pada bezpośrednio na doniczkę i ziemię, która jest wilgotna.