Wpis z mikrobloga

Nie zdałem matury z matmy, uczę się teraz matmy dla siebie, przed tym jak się uczyłem pisałem sobie w arduino czy frontendowo.


@ButtHurtAlert: Teraz pojawiają się 2 pytania:

1. Jak wyglądało twoje pisanie w arduino/frontend
2. Nie zdałeś matmy na maturze, bo byłeś zbyt głupi czy ci się
  • Odpowiedz
tak bylem zbyt glupi i do pięt ci nie dorastam teraz sobie mozesz zwalić konia do swojego ego


@ButtHurtAlert: oho, czuły punkt. Nie spinaj się tak xD Nigdzie nie napisałem ani tego, że byłeś zbyt głupi, ani tego, że czuję się lepszy. To, że poszedłeś akurat w tą stronę świadczy tylko o twojej niskiej samoocenie. Wytłumaczyłem swój punkt widzenia, z którego pisałem wcześniejszy wpis i jakich przypadków nie brałem pod
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WolfSky: moderator poczuł się urażony że nazwałeś głąbem typa który nie umiał napisać matury z matmy na 30% więc chce iść pracować przy kompie xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
to, że typ nie był w stanie zdac podstawowej matury na 30% (zakreślając odpowiedzi losowo ma już 25%)


@slapdash: XD a ty orle zdałeś podstawową maturę z matmy?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jeśli założymy, że odpowiedzi są rozłożone równomiernie to 25% będziesz miał jeśli zaznaczysz zawsze tę samą odpowiedź (np A), no ale oczywiście 25% z części zamkniętej, a żeby zdać trzeba mieć 30% wszystkich możliwych punktów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@WolfSky ale jak go to jara to nie da rady? Chop jest w lepszym położeniu niż ja. Ja z matma nie mam żadnego problemu, ale jakieś rzeczy z it mnie strasznie nudzą. Nawet przedmioty ścisle na polibuda mnie nudza bo to trzeba klepać po 50 przykładów na kolokwium, a ja jestem znudzona po 5. XD Więc prędzej programistą zostanie ten typ niż ja. Zainteresowanie tematem to klucz do sukcesu
  • Odpowiedz
Niezdana matura z matmy moze swiadczyc o problemie z mysleniem abstrakcyjnym - w takim przypadku skopiowanie odpowiedzi ze stackoverflow moze byc problemem

Ciekawe jak mu matura z angielskiego poszla, bez tego to watpie ze kiedykolwiek zacznie sie uczyc
  • Odpowiedz
@rzuf22: > oho, czuły punkt
Tak, czuły punkt, bo na to że miałem #!$%@? nauczycieli nic nie zrobie a rzutuje na całą moją przyszłość, gdybym od podstawówki nie nabawił się fobii szkolnej przez tyrana nauczyciela z matmy, a potem nie mial co roku innego bo dyrekcje mają wywalone, gdyby w technikum nauczycielka chciała nam jako klasie cokolwiek wytłumaczyć a nie zrzucać na nas całej winy i mówić że jesteśmy głupi skoro nie potrafimy tego pojąć, gdyby w całej szkole nie było jak w korpo deadline którymi jest się zarzucanym - prawdopodobnie zdałbym maturę o wiele lepiej i nie musiał drugi raz podchodzić. I jak ktoś #!$%@? o kimś "debil matury nie zdał z matmy" to mnie to boli osobiście, bo często to nie jest problem tylko tego człowieka, ale całego systemu edukacji opartego na pruskiej tradycji.

Matematyka jest piekną królową nauk, ale problem jest taki że jak nie zaczniesz ogarniać o co chodzi z podstawowymi wzorami, co z czego wynika, gdy ci ktoś tego nie wytłumaczy - nie zrobisz nic z fizyką chemią, biologią czy wyższą matematyką, zawsze będziesz mieć tę kotwicę u pleców. Ja po prostu na etapie szkoły w pewnym momencie się poddałem, zrozumiałem że będe musiał to kiedyś nadrobić, a teraz po prostu muszę przejść jakoś matme jako trójkowy uczeń.
Dopiero teraz, mając 24lvl postanowiłem że mam tyle wolnego czasu i chęci badania świata aby od podstawówki wykuć sobie solidny matematyczny
  • Odpowiedz
@WolfSky: warto, po co mu matematyka do lepienia bibliotek npm na frontendzie?


@elf_pszeniczny: niby tak, ale typ nie zdał teściku z wzoru skróconego mnożenia i i opisywania koła na trójkącie. Tak trochę to implikuje, że może być u niego słabo z logiką xD
  • Odpowiedz