Wpis z mikrobloga

Czyli teraz przy podróży z #uk do Polski i na odwrót nie można przewozić lokalnych słodkości dla bliskich? ( ͡° ʖ̯ ͡°) bo koledzy z pracy proszą o polskie czekolady i batony XD #brexit
Bo nie wiem czy ro jest kwestia tego, ze nie można tylko w bagażu podręcznym, ale już w bagażu rejestrowanym przejdzie :)
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@unicorn_: pod koniec marca normalnie wwiozłem do Polski z pół plecaka słodkości ( w podręcznym), nikt o nic nie pytał i nie robił problemów. Doncaster>Okęcie
zgłupiałam jak czytam o tym, ze nie można wwozić mięsa czy nabiału, wiec tez czekolad xD


@unicorn_: no przeciez o to sie rozchodzila cala ta afera z zabieraniem kanapki kierowcy ciezarowki na granicy. UK nie jest juz w EU, wiec TEORETYCZNIE jest ban na wwozenie produktow ze zwierzatek, w tym zawierajacych mleko jak czekolada. jesli jednak dobrze kojarze, to w kierunku EU -> UK jest pod tym wzgledem wiekszy luz. zreszta,
@Steven_Hyde: Dairy to nie czekolada, dairy to mleko i wyroby mleczne pod który czekolada nie podchodzi @unicorn_:

Pod linkiem u kolegi powyżej jest napisane ze większość produktów można wiec czytajcie strony rządowe a nie jakieś blogi