Wpis z mikrobloga

polećcie jakąś miniszlifierkę, klasycznego diaksa nie potrzebuję bo nie mam dla niego zastosowania a mam na aucie kilka takich punktowych zadrapań i rdzawych plamek do których taką dużą tarczą nie mam szansy dojść, poza tym mam wkrętarkę i nią w razie czego mogę coś większego ogarnąć, co już w sumie robiłem bo musiałem sobie drzwi poprawić
budżet… no powiedzmy że do 200 zł, chyba że nic sensownego w tej kwocie nie ma
#mechanikasamochodowa #majsterkowanie #narzedzia
  • 7
  • Odpowiedz
@Pangia: może multiszlifierka elektryczna bądź pneumatyczna(potrzebny wydajny kompresor)?
Elektryczną mam z stihl(kupiona chyba z 5-6 lat temu, nadal działa bez problemów), za ok 120-150zł I proxxon ale to przekracza budżet. Pneumatyczne jeżeli masz odpowiedni kompresor, smarujesz i używasz prędkości zgodnie z materiałem obrabianym, ciężko zajechać(dobre do długotrwałej pracy), konkretnego nie polecę bo moja też poza budżetem.
  • Odpowiedz
@Haddi: nie mam kompresora, to ma być tylko na 230 v bo kojarzę że są też takie podłączane pod gniazdo zapalniczki w aucie ale podejrzewam że tym nawet dziury w palcu bym sobie nie zrobił
  • Odpowiedz
@Pangia: lepiej pod 230v wiadomo. Bezpiecznym zakupem byłoby wybranie czegoś np. z Dremel. Dobre opinie i renoma, zmieścisz się w budżecie.
  • Odpowiedz
@Haddi: właśnie o nim myślałem bo coś tam sobie wcześniej poczytałem ale liczę na to że może tutaj ktoś mi coś jeszcze podpowie
  • Odpowiedz
@Pangia: pomyliłem się, byłem zobaczyć w garażu i ta starsza jest z firmy Skil model 1415. Te mogę polecić działa już tyle lat, kiedyś dosyć ją pałowałem, teraz czasem używam. Ma regulacje obrotów, wałek gietki, uchwyt, latarkę i trochę końcówek w zestawie.
  • Odpowiedz
Zajebiście mi się sprawdza seria boscha na 12v (chociaż byłem bardzo sceptyczny względem tego zasilania)
ze szlifierek, to z czystym sercem mogę polecić
gws 12v-76 (tarcza 7cm, stałe obroty ~22tys)
gro 12v-35 ("dremelek" na bezszczotkowym. skutecznie wyparł dremela 4200 z moich podręcznych przydasiów)
gop 12v-28 (oscylacyjna)
wszystkie trzy na jeden system bateryjny
  • Odpowiedz
@kiedystobylyloginy: bateryjne odpadają, nie chcę się martwić że mi zabraknie zasilania w połowie roboty
w sumie dotyczy to też poniekąd tych na 12v bo kupowanie przetwornicy jeszcze mija się zupełnie z celem
  • Odpowiedz