Wpis z mikrobloga

Rok czy 2 lata temu poprowadzono na słupach energetycznych kabel światłowodowy, ale to chyba była pusta rurka? Kiedyś widziałem na łące pod słupem zgubioną tabliczkę z opisem "Kanalizacja światłowodowa".

Do dzisiaj żadnych ruchów w tym temacie. Pytanie, czy można się jakoś zorientować czy domy będą podłączane do sieci? Mam LTE w nju ze stażem, cena bardzo dobra 29zł/mc za 180GB/mc z lejkiem 1Mbit/s problem w tym, że jednak brakuje transferu i nie wiem czy wiązać się umową na LTE czy czekać na światło.

Jakie no limity LTE są obecnie dostępne dla osób fizycznych? Z tego co widzę jedynie T Mobile 60zł/mc z prędkością do 30Mbit/s? 30Mbit/s wystarczy.

#internet #swiatlowod #siecikomputerowe #pytanie
#orange
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@grzesiek_ze_stycznia: Tylko T-Mobile oferuje sensowną ofertę bez limitu.
Problem z tym, że różnie może być z prędkością. Musiałbyś sprawdzić jak u ciebie działa sieć T-Mobile.

Co do światłowodu to jak nic nie zrobili to pewnie bym się nie spodziewał. U mnie już od kilku lat na ulicy w mieście są światłowody. Niektóre budynki podłączone od +-5 lat.
Orange ma umowę z właścicielem budynku od 2020 (dokładnie właścicielem jest państwo, choć mieszkanie
@Masterpolska94: Heh, moj dom nie jest objęty żadnym projektem. Jest trochę dalej od drogi gminnej ale słup z siecią telefoniczną i tą kanalizacją jest 20m, przyłącz energetyczny to jedno przęsło od tego słupa do dachu.

No i status projektu u sąsiadów jest "wykonane" a przecież nie są podłączeniu.
@grzesiek_ze_stycznia: lata temu była też firma MSS, która coś tam powieszała, niby zakopała, pieniądze wzięła i jej nie ma. Nadal dzierżawimy od nich kilka tras kablowych ale serwisować musimy sami bo firma wyparowała XD Ostatnio na nowej miejscowości załatwiając ze szkołą umiejscowienie węzła, pani dyrektor mówiła o tej firmie, że lata temu kopali przez całą wieś kable. Mierzyliśmy kabel to kończył się po 400m i kabla nigdzie nie ma, szukaliśmy po