Wpis z mikrobloga

A teraz moja opinia na temat tego, dlaczego awansowały kraje które awansowały:

3.Litwa
Na tle stawki bardzo wyróżniająca się elegancją propozycja, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, kto występował wcześniej. Tutaj awans był raczej spokojny, bo nawet jeśli widzowie nie docenili aż tak, to jurorzy by nie pozwolili tej piosence przepaść.

4.Szwajcaria
Wiele osób jest w szoku że to awansowało, co szczerze mówiąc mnie dziwi. Wokalista miał jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy głos w stawce, a sam występ był bardzo przyzwoicie skrojony. Piosenka może nie jest jakaś odkrywcza, ale dużo osób lubi takie ckliwe kawałki, zwłaszcza, że w tym półfinale był jedynym męskim solistą, więc bardzo się wyróżnił.

6.Ukraina
Oczywisty awans, bez dwóch zdań. Ukraina oczywiście w grze o zwycięstwo. Staging nie zawiódł, piosenka zawiera połączenie różnych stylów, które razem tworzą wyjątkowy klimat, który z pewnością przekona wiele osób do siebie. Oczywiście sytuacja geopolityczna pomoże Ukrainie, ale dalej jestem zdania, że ze średnią piosenką nie mieliby szans na zwycięstwo.

8.Holandia
Bardzo ładny występ do emocjonalnej piosenki. Nic dziwnego, że spodobało się to wielu osobom. Myślę, że to jeden z kandydatów do wygrania głosowania jurorskiego w tym roku. Awans to była raczej formalność.

9.Mołdawia
Absolutnie nie jestem fanem, ale to jak publiczność szalała na ich występie i jak pozytywny odbiór otrzymali wskazuje na to, że prawdopodobnie otrzymali bardzo dużo punktów od widzów, a co by nie mówić o piosence, to jest ona bardzo ciekawa pod względem instrumentalnym, więc i pewnie jurorom mogła przypaść trochę do gustu.

10.Portugalia
Przepiękny występ, piosenka magiczna, nie mam nic więcej do dodania. Bardzo mnie cieszy awans Portugalii i liczę na dobry wynik w finale.

14.Islandia
To jest dopiero zaskoczenie. Co prawda sam obstawiłem ich awans, ale do końca sam w to nie wierzyłem. Przy tylu wolniejszych utworach wydawało się, że nie będą w stanie zdobyć wystarczającej ilości głosów do awansu, ale jednak Europa miała nastrój iście melancholijny. No i pewnie weszli dzięki jurorom, więc chwała im za to.

15.Grecja
Bardzo dobry występ, który wkopmponował się świetnie w klimat piosenki. Na bank Grecja jest gdzieś w czołówce tego półfinału. Mam takie przeczucie, że dużo nastolatek mogło na to zagłosować, bo piosenka ma taki klimat romantycznej miłości, ale w takim nastoletnim wydaniu. Tak czy inaczej świetna kompozycja.

16.Norwegia
To był pewniak bez dwóch zdań. Nie zdziwiłbym się nawet, jeśli zdobyliby pierwsze miejsce w głosowaniu widzów. Wyróżnili się ogromnie i awans całkowicie zasłużony. Ciekawe czy jurorzy bardzo ich uwalili. Moim zdaniem nie, bo piosenka pomimo że głupawa, to brzmi bardzo profesjonalnie.

17.Armenia
To był mój faworyt, więc mogę być trochę nieobiektywny. Występ był bardzo interesujący no i przede wszystkim zapamiętywalny (to czego brakowało Chorwacji). No i pomogła dobra kolejność startowa. Trochę mnie ten występ rozczarował, ale Europa chyba to kupiła, a i może ja miałem zbyt duże oczekiwania.

Świetny wybór finalistów moim zdaniem.

#eurowizja