Wpis z mikrobloga

Któryś z waszych rodziców ma przegryw i przeszedł na was? Ale tak że był dobrym rodzicem, ale przegrywem mentalnym, co sobie w życiu nie radzi.
Mój zjeb jest chyba po traumie i to odciska piętno. Matka miała problemy jak każdy człowiek ale ona akurat była spoko w tej dziedzinie. Ogólnie jestem z dobrego domu ale dysfunkcyjnego jako rodzina. Co teraz o tej skomplikowanej sprawie myślicie, mając na uwadze że życie jest determinowane przez poziom inteligencji jaki się posiada i moglibyście zareagować współczuciem i wsparciem dla takiego rodzica? Bo ja się biję z myślami - nie czuję że chce ojca wspierać na starość, mam przed tym mega hamulce że to poprawne funkcjonowanie. On chyba myśli że przeprowadzę się do niego i będę nim zajmował, jak przez niego miałem błędne reakcje na dziejące się w moim życiu rzeczy i brak perspektyw na rodzinę. Za to mam zajebistą chęć na bunt młodzieńczy w dorosłym życiu, więc coś jest na rzeczy. Chciałbym sobie z tym jakoś poradzić tylko dzisiaj jeszcze nie wiem jak zareagować, bo daje mi to mega ambiwalentne odczucia.
#przegryw ##!$%@? #rodzice #psychologia #wykop30plus
  • 4
  • Odpowiedz
@interpenetrate: tutaj sie przegryw rozumie jako samotność oraz brak perspektyw na związek.
Poza tym w całym byciu przegrywem ważniejsze są imo czynniki kulturowo-obyczajowe, niż geny i wychowanie.
Teraz oczekiwania społeczne są bardziej wygórowane niż kiedyś. Zawiły i przykry temat, szkoda strzępić ryja moim zdaniem.
  • Odpowiedz
@interpenetrate: co wy się sami nakręcacie? Wprowadzić się od rodziców tak szybko jak możecie i tyle. A odpowiadając na pytanie to tak - lęki, traumy, tak samo jak i choroby można dziedziczyć, bo żyjesz dosyć długi z rodzicami i sam ty przesiakasz nie umiejąc się od tego oddzielić, a dziecko raczej nie umie. Potrzeba pracy nad sobą.
  • Odpowiedz
Wprowadzić się od rodziców tak szybko jak możecie i tyle


@mikasz: to nic nie da, chyba że człowiek żyje z rodzicami w ciasnym mieszkaniu, albo jeśli rodzice są poważnie nadgorliwi i sie do wszystkiego wtrącają. Wtedy to rzeczywiście byłoby wskazane.
  • Odpowiedz