Wpis z mikrobloga

@henen: Jeśli myślisz, że zdobywanie formalnej edukacji, bo zapewne to masz na myśli mówiąc o uczeniu się, jest gwarantem dojścia do jakichkolwiek przyzwoitych pieniędzy, to jesteś wystrzelony od rzeczywistości jak sebix, tylko w przeciwną stronę.
  • Odpowiedz
@ab6661: wykładowcy może i tak, ale nie zapominaj o dziedzinach typu prawo, medycyna, architektura, inżynieria budowlana, gdzie 10k netto to śmieszny żart i w grę wchodzą dużo większe pieniądze, a trzeba się uczyć dużo
  • Odpowiedz
Jeśli myślisz, że zdobywanie formalnej edukacji, bo zapewne to masz na myśli mówiąc o uczeniu się, jest gwarantem dojścia do jakichkolwiek przyzwoitych pieniędzy, to jesteś wystrzelony od rzeczywistości jak sebix, tylko w przeciwną stronę.


@ab6661: Gwarantem nie jest, ale jest wykazana naukowo ogromna korelacja pomiędzy tymi dwoma.
  • Odpowiedz
@podrywacz1: Z grubsza to, ale można dorzucić jeszcze kilka innych argumentów, a pewne rzeczy z tego materiału inaczej przedstawić. Natomiast "Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani", więc nie mam złudzeń, że nawet najlepsza argumentacja miałaby trafić do kogoś przekonanego o słuszności swojej religii, partii politycznej czy guru inwestycyjnego bo to zwyczajnie tak nie działa.
EastWestEast - @podrywacz1: Z grubsza to, ale można dorzucić jeszcze kilka innych arg...
  • Odpowiedz
@podrywacz1: Pytanie zasadnicze to "na czym konkretnie to dobre imie się opiera? z czego wynika?". Wtedy idzie odpowiedź "na tradingu", wtedy ja pytam "a gdzie to było udowodnione?" i koło się zamyka odpowiedzią "przecież pokazał na lajwie" albo "idź zapytaj na grupie". Ewentualnie w inną mańkę "on przecież nic nie sprzedaje", "on krytykuje szkoleniowców przecież", "nie chcesz to nie musisz słuchać".
  • Odpowiedz
@ziuaxa: już slysze ten kwik, jakby typowy Janusz-cebula co pracuje w fabryce smrodu za 2,5k przeczytał twój komentarz xD

A btw czym się zajmujesz z ciekawości? (Jeśli nie tajemnica)
  • Odpowiedz
@ziuaxa: Ale ty wiesz, że ludzie z zerowym doświadczeniem, wchodzący na rynek pracy, w strzelam 95-99% branż w Polsce mogą pomarzyć o takiej pensji?

I w Polsce to nadal nie są psie pieniądze - i mówię to jako ktoś, kto ten pułap osiągnął już parę lat temu.
  • Odpowiedz
  • 0
@rafalewtrancamsie ale to są psie pieniądze, tylko ludzie w Polsce przyzwyczaili się do bycia niewolnikami ruc___mi w dupę i myślą, że tak jak jest powinno być.. kredyty na 30 lat na mieszkanie...itp.

To jest chore.
Nigdy w życiu nie wziąłem niczego na kredyt i nigdy nie wezmę, a dom wybuduję za gotówkę.
Już bym wybudował, tylko że lubię kilka razy w roku polecieć do ciepłych krajów na wakacje, więc do spięcia budżetu
  • Odpowiedz