Wpis z mikrobloga

Hej, od wczoraj mam Amazfit Bip U Pro. Jest to mój pierwszy smartwatch, powłączałem wszystkie funkcje jak lecą z pomiarem snu, oddechu, tętne etc. i mam takie 2 pytania:
1. W nocy zauważyłem, że czasami zaczyna pracować zielona a czasami czerwona dioda pod zegarkiem. Jak je wyłączyć na czas snu żeby tak nie waliły po oczach i za co one są odpowiedzialne?
2. Synchronizuję aplikację Zepp z zegrakiem a następnie tą aplikację z Google Fit, który mam tylko w telefonie. Które dane są "nadrzędne"? Tzn. w Google Fit w telefonie też mam włączone pomiary, które do tej pory mierzyły mi kroki, które wykonałem z telefonem, no a teraz mam zegarek. Czy te dane się sumują? Czy zegarek nadpisuje te dane? Czy jest konieczność wyłączenia monitorowania aktywności przez telefon?
#amazfit
#smartwatch
  • 4
@jamtojest2: za jakieś konkretne pomiary? Tzn czy np moge jakos wylaczyc na noc monitorowanie tętna ale dalej monitorowac , nie wiem oddech? Albo czy moge wyłączyc same diody a zostawić pomiar, a moze mozna je jakos przyciemnic na noc?
@cochize1: Zegarek wszystko mierzy za pomocą tych właśnie optycznych czujników - puls, oddech, tlen we krwi itd. Oddech z tego co pamiętam wynika z tętna, nie możesz wyłączyć jednego i mieć drugie. Także przyciemnienie diod nie wchodzi w grę, bo to przez ich światło zegarek "widzi" to, co ma zobaczyć.
Zastanawiam się jakim cudem widzisz to światło przecież zegarek powinien być dość ciasno zapięty.