Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirkówny, poszukuję prezentu dla mojej siostry. Chciałem jej kupić jakąś książkę. A że moja siostra lubi powieści grozy to zastanawiam się nad Lovecraftem i Edgarem Alanem Poe. Tyle że tego pierwszego moja siostra już czytała, a drugiego nie znam na tyle żeby wybrać jakieś jego dzieło. Co oprócz tych dwóch autorów możecie polecić jeśli chodzi o powieści grozy, najlepiej w ich stylu.

#ksiazki #kiciochpyta
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nekron: Kupuj Poego :) Najlepiej zbiór opowiadań "opowieści miłosne śmiertelne i tajemnicze" w wydaniu jedno tomowym lub trzy tomowym (wtedy możesz kupić tylko jeden tom jeżeli masz np. ograniczony budżet, jeden kosztu 20 pare zł, lub obawiasz się że siostrze nie spodoba się pisarz), polecam szczególnie tom 1. "opowieści miłosne, groteski i makabreski" ;) Jeżeli miałbyś jakieś pytania co do Poego to pytaj śmiało :)
  • Odpowiedz
@Kiper602: Znalazłem już nawet fajne wydanie książki którą polecasz.. Wiem że jej się spodoba bo mamy podobny gust jeśli chodzi o książki. Wydanie jednotomowe 37 opowiadań. To chyba wszystkie?
  • Odpowiedz
@Nekron: Chyba tak. Twoja siostra będzie najszczęśliwszą siostrą na świecie :D A przynajmniej ja bym był gdybym był Twoją siostrą :D

Nie jestem :< Sam musiałem sobie kupić.
  • Odpowiedz
@Nekron: Polecam jeszcze Stefana Grabińskiego. Nazywany jest "Polskim Poem" i to nie bez powodu. Ma podobne, przeważnie chore, pomysły na opowiadania. Godny uwagi zbiór to "Demon Ruchu i inne opowiadania". Uwaga, duża część opowiadań ma związek z pociągami (a druga duża część z pożarami :P ).
  • Odpowiedz
"Już po raz trzeci Stefan Darda zaprasza nas na mroczną i magiczną Lubelszczyznę. Roztocze w Jego powieściach to kraina dzika i śmiertelnie niebezpieczna dla każdego mieszczucha racjonalisty. Bohaterowie muszą jednak podjąć walkę. Zmierzyć się z własnym lękiem i podjąć kolejną próbę rozwikłania zagadki Starzyzny i Czarnego Wygonu".


@Kaphadri: Tę książkę też jej chyba kupie ale zaraz zabiorę żeby samemu przeczytać. :P Zainteresowała mnie ta powieść której akcja toczy się w
  • Odpowiedz
@Nekron: Niestety nie. Jego język jest nieco archaiczny, ale to bardziej początek XXw niż wiek XIX. Ma bardzo podobne koncepty na których oparte są opowiadania.Klimat grozy też jest obecny. Jednak nie będę ukrywał że widać różnicę na korzyść Edgara. Jeżeli masz kupić jedno to wybierz właśnie Poego ;)
  • Odpowiedz
@Nekron: To co wstawiłeś to opis Strzyzny - 2 tom serii. Zacznij od Słonecznej Doliny. Albo od Domu na wyrębach - pierwsza książka tego autora, nie powiązana fabularnie z czarnym wygonem.
  • Odpowiedz