Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1202
Dzindybry papierowi koneserzy. Albo inaczej, koneserzy dobrego contentu na mirko (ʘʘ)

Jeśli myśleliście, że od pierwszego postu
na tagu #dodupyzpapierem minęło sporo czasu i op olał temat papieru Queen z Biedronki, to jesteście w błędzie ( ͡ ͜ʖ ͡)

TL.DR


Biuro Obsługi Klienta Biedronek, których wlaścicielem jest Jeronimo Martins Polska S.A. działa. To znaczy wolno, ale działa. Wysyła też, moim zdaniem, konkretne odpowiedzi na głupie pytania jakiegoś gościa co to ku*wa listki papieru liczy.

Wyszedłem z założenia, że im prostsze pytania, tym szybsza może być odpowiedź (jeśli w ogóle). W pierwszym mailu z dnia 3 lutego poinformowałem, że mam kilka pytań dotyczących różnic jakościowych między paczką 10 rolek, a mega paczką 16 rolek papieru Queen Komfort i oczywiście chciałbym otrzymać odpowiedź, z czego te różnice wynikają. To w skrócie, bo w oryginalnym poście macie wszystko wymienione.

Regulamin BOK mówi jasno, że na odpowiedź czeka się do 30 dni. Do mnie odpisali 18 marca. No okej, trochę dłużej, ale odpisali, więc plusik :)

Poniżej treść maila:
----------
Szanowny Panie

W imieniu firmy Jeronimo Martins Polska S.A. pragniemy podziękować za kontakt z Biurem Obsługi Klienta sieci sklepów Biedronka.

W odpowiedzi na zgłoszenie informujemy, że w związku ze zgłoszoną uwagą odnośnie różnic papieru toaletowego Queen Komfort 16x200 i Queen Komfort 10x200 niniejszym wyjaśniamy.

Średnica rolki tych produktów wynika z odmiennej paletyzacji (ułożenia na palecie) i została tak dobrana, aby zapewnić jak najlepszą stabilność dostarczanych palet z wyrobem gotowym. Dla sposobu paletyzacji produktu Queen Komfort 16x200 dobrano rolkę o średnicy 108 mm, dla produktu Queen Komfort 10x200 rolkę o średnicy 120 mm. Jednocześnie podkreślamy, iż w przypadku obu artykułów ilość papieru na rolce (długość rolki) oraz waga netto papieru jest taka sama.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta.
‐-----------
Normalnie ocholerategosieniespodziewalem.jpg
Jest jedna konkretna odpowiedź, dlaczego średnice rolek są różne i nie chodzi tu o różnych producentów (jeszcze!). Impressive. Ale, ale, czy tam dobra, dobra (znacie pastę z uniwerku i teorii, że w polskim języku nie występuje zaprzeczenie poprzez podwójne potwierdzenie? xD)

Jedną zagadkę rozwiązaliśmy, ale nadal podstawowe pytanie o jakość pozostało bez odpowiedzi. Oczywiście napisałem znów (18 marca) i taką odpowiedź otrzymałem, tym razem szybciej, bo już 28 marca:

--------
W imieniu firmy Jeronimo Martins Polska S.A. pragniemy podziękować za kontakt z Biurem Obsługi Klienta sieci sklepów Biedronka.

W odpowiedzi na zgłoszenie informujemy, że produkty były produkowane przez 2 różnych producentów, obecnie produkt Queen komfort 16 szt nie jest juz produkowany. Queen 10szt i Queen 16 to są dwa różne produkty, których nie możemy między sobą porównać. Komfort 16 ma zastosowaną technologię hybrydową, gdzie środkowa warstwa listka papieru jest z recyklingu a nie z 100% celulozy. Na opakowaniu jest to wskazane. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta.
-------

Tutaj potwierdzenie tego, co podejrzewałem (czyli różni producenci), ale o hybrydowej technologii czy składze w części z recyklingu słyszę pierwszy raz. Poza tym, opakowania, to znaczy grafika serii Komfort na opakowaniach jest identyczna, więc można odnieść wrażenie (jak widac mylne), że to ten sam typ papieru...

No albo specialiści z PR próbują mnie spławić, albo pomylili się i piszą o innym papierze bo jedyny, który mają i jest z recyklingu to Eco-friendly, co jest innym produktem od serii Komfort. No niby dostałem dwie odpowiedzi, które w zasadzie wystarczą do podsumowania i ewentualnie zamknięcia tematu papieru Queen Komfort. Z drugiej strony jednak nadal nikt nie odpowiedział na pytanie (bez ściemniania) dlaczego ten sam typ papieru jest różnej jakości i nie ma o tym wzmianki lub nie ma po prostu innej nazwy. To zwyczajne robienie klienta w jajo, a konsumenta nie interesuje kto produkuje, ilu jest producentów i czy w środku listka jest kawałek gazety. My chcemy podcierać nasze dupska dobrym jakościowo, jak i delikatnym papierem...

Odpowiedziałem zatem (już ostatni raz), pytając wprost: co to jest ta technologia i w którym miejscu na opakowaniu znajduje się informacja o "środkowej warstwie z recyklingu" na co 12 kwietnia 2022 dostałem odpowiedź:

"W odpowiedzi na zgłoszenie informujemy, że technologia hybrydowa oznacza mix w składzie. W przypadku papieru Queen 16 rolek jest to środkowa warstwa z recyklingu. Informacja o tym jest umieszczona na opakowaniu."

Sprawa trwała tak długo, że opakowanie które posiadałem zostało przypadkiem zutylizowane któregoś miesiąca. Na allegro kiedyś widziałem, dzisiaj już niestety nie ma możliwości kupna mega paki 16 rolek :(

Jednak jeśli mnie pamięć nie myli, na opakowaniu nie widziałem informacji o technologii hybrydowej, a do tego o środkowej warstwie z recyklingu..

Temat uważam za zamknięty. Skoro papier Queen Komfort w opcji Mega Paka 16 Rolek nie jest już produkowany, nie widzę większego sensu drążenia, skoro pracownik BOK wprost napisał, że to dwa różne produkty. Czyli dosłownie dałem się zrobić w balona xD

Powyższe jednak nie zmienia mojego stosunku do samego papieru Queen Komfort w opakowaniu 10 rolek i nadal jest to numer 1 (jak dla mnie) jeśli chodzi o ten typ papierów toaletowych. W ostatnich miesiącach troszeczkę się jednak pozmieniało, a na horyzoncie majaczy pretendent do zastąpienia aktualnego papieru na najwyższym stopniu ( ͡ ͜ʖ ͡) stay tuned!

#dodupyzpapierem #papierowelove #gruparatowaniapoziomu
kurlapejter - Dzindybry papierowi koneserzy. Albo inaczej, koneserzy dobrego contentu...

źródło: comment_1652094588h08UBC0Nb4yDEjZ3W2bqjf.jpg

Pobierz
  • 123