Wpis z mikrobloga

Kwadratowe mireczki, testujemy nowy ficzer na mapie!

Dawno nie było nic nowego na naszej wykopowej mapie, więc postanowiłem przetestować pewien pomysł, który za mną chodził już od jakiegoś czasu, a może dodać nowy element do zabawy: polskie gminy.

Ale osochozi?
Z bazy Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii pobrałem sobie granice administracyjne polskich gmin, napisałem skrypcik który wyliczył mi wszystkie możliwe kwadraty które stykają się, bądź zawierają w sobie obszary tych gmin.
Wychodzi że Polska ma obszar dokładnie 140013 kwadratów (lub 201874 w naszym przypadku - dlaczego wyjaśnię za chwilę).
Liczba kwadratów dla każdej gminy zawiera nie tylko całe kwadraty znajdujące się wewnątrz jej granic, ale także wszystkie kwadraty które przecinają się z tymi granicami (Jeden graniczny kwadrat może jednocześnie należeć do np. trzech gmin, stąd to 201k zamiast początkowego 140k)
Udostępniłem na mapie możliwość podejrzenia swoich gminnych zdobyczy w zakładce Uczestnicy (pojedynczy ludzik z lewego menu) - po wybraniu opcji "Pokaż gminy" i użytkownika z listy na mapie podświetlają się gminy, w których dany użytkownik ma zdobyty przynajmniej jeden kwadrat i lista ze statystykami dla wszystkich gmin, w których użytkownik ma zdobyte kwadraty, wraz z wyliczeniami ile zdobytych/ile sumarycznie ma cała gmina.
W trybie "Pokaż gminy" po kliknięciu na którąś z podświetlonych gmin pokazuje się okienko ze statystykami nazwą i kodem TERYT gminy.
Zapraszam do testowania drogie mireczki, co myślicie o takim bajerze? Zaznaczam że nowy ficzer jest wdrutowany w istniejące już spaghetti z kodem, więc nie wszystko może iść od razu zgodnie z planem ( ͡~ ͜ʖ ͡°).
Sugestie, pytania, bugi? - służę pomocą ( ͡ ͜ʖ ͡).

#kwadraty #rownikowetesty
kapitantaca - Kwadratowe mireczki, testujemy nowy ficzer na mapie!

Dawno nie było ...

źródło: comment_1652084349ZZNeIaMZWPbffqrBUwDzE6.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@kapitantaca: ficzer fajny, wielkie gratki! Rozumiem, że to patch na istniejącą mapę i niektóre rzeczy ciężko przeskoczyć, dlatego zalicza gminę nawet gdy się w niej nigdy nie było - wystarczy, że kawałek zdobytego kwadratu o nią zahacza.
  • Odpowiedz
@kapitantaca: Ficzer fajny, a byla by opcja to troche usprawnic w kolejnej iteracji i dodac opcje wrzucania gmin z innych krajow, jak by CI podac zrodlo do danych o tym? ;)
Bo polskie gminy to mission impossible - do najblizszej z 800-900km, wiec nawet nie mam co zaczynac projektu.. a lokalnie mam 2255 gmin, wiec moglby byc ciekawy projekt zaliczyc powiedzmy 1/3 z nich ;) Bo wszystkie to troche hardkor..
  • Odpowiedz
@AbaddonLincoln: naprawione. Ogólnie to okienko jest średnio kompatybilne np. z telefonami, ale do testu nie potrzeba lepszego myślę.

@tomcat14: Dokładanie, obliczanie zdobytych gmin opiera się tylko o powierzchnię zdobytych kwadratów, działa to też w drugą stronę - żeby zdobyć 100% gminy trzeba objechać wszystkie wewnątrz, jak i wszystkie naokoło ( ͡° ͜ʖ ͡°).

@krzyzakp: Technicznie do ogarnięcia, Polska to tylko taki proof
  • Odpowiedz
Dokładanie, obliczanie zdobytych gmin opiera się tylko o powierzchnię zdobytych kwadratów, działa to też w drugą stronę - żeby zdobyć 100% gminy trzeba objechać wszystkie wewnątrz, jak i wszystkie naokoło ( ͡° ͜ʖ ͡°).


@kapitantaca: to teraz rozkmina. Jak to jest, że @metaxy ma

Gminy: 2476/2477 (99.96%)


kiedy był we wszystkich ()( ͡°( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@kapitantaca: O, to by bylo super! SH ma ilosc zaliczonych gmin w NL, ale to tez mnie nie bawi. Zobaczymy co bedzie, dzieki za swietna robote!
Przy okazji chcialem pytac o to samo co tomcat14, bo pare gmin zaliczonych gdzie stopy/koła nie postawiłem, stad sie dziwie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@metaxy: próbowałem to zrobić tak, żeby była jakaś ikonka z markerem czy cos przy każdej gminie, ale nie chciało mi się to skleić wszystko za bardzo, ale spróbuję dzisiaj czy jutro w nocy inaczej ugryźć problem, to może będzie taka opcja Podobny problem jest z umieszczaniem np. Klikniętej kratki w popupie po kliknięciu na gminę - muszę spróbować inaczej podeklarować funkcje czy zmienne żeby miały jakiś wspólny scope.

Dużo jakoś
  • Odpowiedz
@kapitantaca: coś się dzisiaj zepsuło już chyba :D u każdego pokazuje tylko część gmin np. @metaxy ma tylko wybrzeże i trochę na południowym wschodzie - Polska: 1126/201874 (0.56%) Gminy: 67/2477 (2.70%)

Druga sprawa, część gmin jest podwójnie na liście pod taką samą nazwą (jedna to pewnie miasto, a druga ościenne wioski). Dwie osobne gminy, ale nazwa ta sama, mona dodać np. w nawiasie po nazwie (miasto) żeby je odróżnić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@xyz124: dzięki za info, zapomniałem wgrać nowy skrypt na serwer XD mapa jest nowa, skrypt stary. Za jakąś godzinkę dwie będzie ok.
Jeśli chodzi o info o gminach, z czasem może to ogarnę, lista zawiera 2477 gmin, a w pliku z geometrią i parametrami nie ma tych informacji jest tylko że to gmina plus nazwa, kod teryt i parę innych bzdetow, także musiałbym edytować wszystko ręcznie a to trochę pracy
  • Odpowiedz