Wpis z mikrobloga

Czytam te wasze wpisy i się zastanawiam, czy naprawdę będzie tak ciężko z nieruchomościami? Żyje na wynajmowanym, mam 200k w gotówce i szukam teraz domu/mieszkania do kupienia. Ceny są tak #!$%@? że za 200k to mogę stodole do remontu kupić. Więc zostają małe mieszkania które też trzeba wyremontować.
Porywać się i kupować teraz cokolwiek czy czekać aż bańka pęknie?
#nieruchomosci
  • 33
  • Odpowiedz
@borysszyc: imo czekac - sprzedaż mieszkań tąpnęła -10%, ukraincy nie sa zainteresowani zakupem, stopy idą w góre.

Ogólnie patologia to sie nazywa ceny na rynku wtórnym, ale wraz z mniejszym dostępem do kredytu bedzie dla kupujących lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@borysszyc o pękającej bańce czytam od kilku lat na wykopie i zawsze to ma się wydarzyć już TUŻ TUŻ, 2 lata temu jak zaczynał się covid i zdecydowałem się kupić swoje to też gadali, że bańka zaraz pęknie bo rynek najmu się załamuje przez brak chętnych, na szczęście nie posłuchałem i kupiłem swoje. Imo czekanie na pękająca bańkę ma sens jeżeli jesteś inwestorem, a nie kupujesz dla siebie do mieszkania. z kolei
  • Odpowiedz
  • 0
@misiekidd: Chyba tak trzeba zrobić. Kupić coś gdzie mogę zamieszkać i po czasie sobie remontować pod siebie. Za wynajem place 2500 wraz z opłatami. Na swoim odciąży to budżet i będzie można odkładać dalej na remont.
  • Odpowiedz
To zbieraj dalej i czekaj. Możliwe, że recesja przed nami, a to oznacza, że być może wzrośnie bezrobocie, produkcja siądzie, a ceny ogólnie wszystkiego wyhamują lub nawet zaczną spadać. Przy takiej niepewności dobrze mieć te 200k, bo jakbyś stracił dochód w wyniku recesji, to przeżyjesz. Lepiej podejmować decyzje w stabilnych czasach niż obecnie. Stopy procentowe aktualnie rosną, ale kiedyś znowu zaczną spadać, a na początku nowego cyklu możesz mieć te 200k +
  • Odpowiedz
@borysszyc: zależy co chcesz kupić, teraz jest dobry moment na lepsze negocjacje. Deweloperzy już dają jakieś miejsca parkingowe gratis itp
Ale za 3 miesiące może być jeszcze lepszy moment. Trudno powiedzieć.
Imo jak cię stać to kupuj teraz, do ewentualnych dużych przecen to minie sporo czasu.
  • Odpowiedz
@borysszyc jak dla siebie to kupuj bo z perspektywy 30 lat nie ma znaczenia czy kupiłeś za 300k czy 400k tylko uważaj teraz na kredyt bo nikt nie wie jak to może się skończyć. Może masz rodzinkę od której możesz pożyczyć że 100k i kupić kawalerkę za gotowke
  • Odpowiedz
o pękającej bańce czytam od kilku lat na wykopie i zawsze to ma się wydarzyć już TUŻ TUŻ, 2 lata temu jak zaczynał się covid i zdecydowałem się kupić swoje to też gadali


@Soothsayer: spokojnie jak tam pompa pęknie to ceny szybciutko wrócą do cen sprzed covida. @borysszyc nie daj u siebie wywołać FOMO. "Byki wchodzą po schodach, a niedźwiedzie wyskakują przez okno" - co to znaczy? To że cena może
  • Odpowiedz