Wpis z mikrobloga

Przy domu jest więcej roboty niż przy mieszkaniu - z tym nie ma się co spierać. Większy metraż, dbanie o otoczenie, cały budynek itp itd.

Ale wciąż mnie bawi argument za mieszkaniem powtarzanym w kółko przez wykopków w podobnych dyskusjach - 'W domu licz się z dodatkowymi wydatkami i obowiązkami jak wymiana cieknącego dachu czy malowanie płotu'.

Myślę, że przecztalem to na mikro już ze 20 razy.

Poważnie, czy znacie kogoś kto w życiu wymienił dach w domu więcej niż raz? Ba, prędzej bym się skłaniał ku stwierdzeniu że większość tego nie zrobi za swojej kadencji.

I ten nieśmiertelny płot - czy wszystkie mirki myślą, że aktualnie ogrodzenia stawia się z prawdziwego drewna i odmalowuje raz do roku? Witamy w rzeczywistości - siatka lub panelowe.

Taki #gownowpis na koniec niedzieli

#budujzwykopem #dom #mieszkanie
ATAT-2 - Przy domu jest więcej roboty niż przy mieszkaniu - z tym nie ma się co spier...

źródło: comment_1652046324zQrhnlTpykRE7TvVGos1PW.jpg

Pobierz
  • 13
@ATAT-2: no xd bo mieszkam od urodzenia domu na osiedlu domkow jednorodzinnych i siatka od frontu to byla tylko jak prowizorka na czas budowy, a potem bylo normalne ogrodzenie. Wiesz może dla Ciebie to będzie odkrycie, ale nie tylko deski się maluje.
siatka od frontu to byla tylko jak prowizorka na czas budowy, a potem bylo normalne ogrodzenie.


@januszerka: ok, nie wiedziałem że wyznaczasz standardy 'modowe' w ogrodzeniach

Wiesz może dla Ciebie to będzie odkrycie, ale nie tylko deski się maluje


@januszerka: brawo. A mieszkając 40 lat w domu z metalowyn ogrodzeniem ile razy je pomalujesz? 1? 2?
@ATAT-2: u mnie tylko raz naprawiałem rynnę, i to z jednej strony domu. Ogrodzenie co dobre kilka lat, jeśli zrobi się to porządnie. U mnie ogrodzenie stosunkowo nowe, ocynkowane i malowane proszkowo i wygrzewane w piecu, w zasadzie przeżyje mnie.

Ludzie chcieliby mieć w domu większe wygody ale mniej obowiązków niż bloku. Odwiedzam znajomych mieszkających w bloku. Nigdy bym tam nie zamieszkał ale rozumiem że tak jest ekonomiczniej. Prędzej kupisz mieszkanie
Ale wciąż mnie bawi argument za mieszkaniem powtarzanym w kółko przez wykopków w podobnych dyskusjach - 'W domu licz się z dodatkowymi wydatkami i obowiązkami jak wymiana cieknącego dachu czy malowanie płotu'.


@ATAT-2: to są te same wydatki, tzw. fundusz remontowy.
Poważnie, czy znacie kogoś kto w życiu wymienił dach w domu więcej niż raz? Ba, prędzej bym się skłaniał ku stwierdzeniu że większość tego nie zrobi za swojej kadencji.


@ATAT-2: ale dom to nie tylko dach czy ogrodzenie. Mieszkalem w mieszkaniu i w domu i potwierdzam, ze przy domu jest zawsze cos do zrobienia. W mieszkaniu jest tego o wiele mniej.
Mieszkalem w mieszkaniu i w domu i potwierdzam, ze przy domu jest zawsze cos do zrobienia.


@Pwado: Ale przecież to napisałem.

ale dom to nie tylko dach czy ogrodzenie.


@Pwado: Ale przecież tego nie napisałem.