Wpis z mikrobloga

@Aerin: Szczerze mówiąc, nie próbowałem skeczapa, więc nie mam odniesienia, jednak wiem, że blender wymaga sporo klawiatury i jak to się już ogarnie, to okazuje się ekstremalnie intuicyjnym softem. Zwłaszcza, jak się zorganizuje odpowiednie pluginy. :)
@themindcrusherHS: No właśnie, nie dość, że trzeba ogarnąć ten mega skomplikowany interfejs to jeszcze trzeba ściągać pluginy, żeby jakoś działał;) Jak spróbujesz skeczapa to zobaczysz, że mam racje;)
@NuGuns: Ale dobra stronka dzięki nie znałem! Jeśli chodzi o wizualizacje to się zgadzam;) ale jeśli chodzi o modelowanie to jest to najbardziej intuicyjny i najszybszy program jaki znam;) a jak ktoś nie ma vraya to zawsze można gotowy model przerzucić gdzieś indziej. Tutaj szczytem szybkości jest chyba Lumion, przerzucasz tam model, nakłądasz materiały i dodajesz drzewka i potem wizki i animacje trzepią sie jedna za drugą;)
@Aerin: Wiesz... Interfejs od 2.5 nie jest już skomplikowany. Co więcej! Jest bardziej intuicyjny od maksowskiego. :) A pluginy... Z wydania, na wydanie dorzucają coraz to więcej sprawdzonych plugów. Jest pozatym jedno miejsce (oficjalne), gdzie znajdziesz wszystkie działające pluginy i zazwyczaj z każdym wydaniem blendera jest wsparcie wstecz. :)
@Aerin: No, do modelowania nie znam nic prostszego niż sketchup. Chociaż on sam też nie jest idealny. Szczególnie jak się wchodzi w jakieś obłe kształty. Przy czymś takim to może blender był by i lepszy, a na pewno rhino.

Kiedyś jak nie wiedziałem, że jest vray do sketcha to przerzucałem do maxa i tam renderowałem :p
@le1t00: Zazwyczaj CPU, ale jeżeli masz kartę gdzie GPU przejmuje pracę procesora (a ponoć sporo już to ma) to wtedy i karta i procesor.

@Aerin: A ten Lumion. Dużo go używałeś? Bo ja widziałem w działaniu raz na uczelni. I wyglądało to raczej śmiechowo, nie jak poważny renderer :p
@Artysta89: Wciskam zwykle coś innego i gdzieś indziej... Blendera wyłącznie polecam. Byłem ślepy, korzystałem z maksa, przejrzałem potem na oczy i szczerze przekonałem się do blendera... Umie co trzeba i nie wymaga od Ciebie żadnych zobowiązań. Spróbuj - zobaczysz. ;]