Wpis z mikrobloga

TYPOWY HOPLOFOB: Ja wiem, że ty to byś chciał najchętniej, aby współczesną broń palną można było ot tak kupić w każdej biedronce, za okazaniem dowodu osobistego, bez żadnych pytań. Ale co byś zrobił gdyby hipotetyczny typowy SebixXx ją sobie ogarnął, aby załatwić porachunki na dzielni, i machać nią jak zabawką przed swoimi loooszkami.

JA:

_____
#bron #bronpalna #dostepdobronipalnej #rozkminy #liberalizm #liberalizacja
wygolonylibek-97 - TYPOWY HOPLOFOB: Ja wiem, że ty to byś chciał najchętniej, aby wsp...
  • 3
@jony-terrt: chodziło mi raczej o idiotyzm-zakładający, że jeśli się czegoś z góry nie zakazuje ogółem-to pewnie podający bezsensowne jego zdaniem prawa w wątpliwość-chciałby wszystko "puścić na żywioł".

Choć taka CA i tamtejsze rozwiązania-"rdzeń" regulacji-bez wchodzenia w meandry całej reszty-to całkiem ciekawy przykład kompromisu-czegoś (po)między amerykańską 2A, a całą resztą świata.
Chociażby taki właśnie ujednolicony kurs z podstaw obsługi i bezpieczeństwa-dla wszystkich nabywców na terenie tego stanu.

Bez wyciągania kasy od związkowych typowych januszy, bez udawania tego czy owego, bez spowiadania się z całej historii swoich zainteresowań i aktywizmu...

...no i sama sprawa byłaby zdecentralizowana-policyjni urzędnicy wreszcie przestaliby być "sędziami we własnej sprawie" ( ͟ʖ)