Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Shinyz0: dla mnie to też był problem, zacząłem czytać Spidermana od początku parę lat temu i przebrnąłem przez jakieś 200 zeszytów ale tam co jakiś czas są drobne nawiązania do innych historii XD ten ogrom jest przytłaczający i lepiej mi się czytało historie które miały jasno sprecyzowany początek i koniec (w sensie nie Marvel) XD ale imo jak chcesz zacząć od tego i tu masz rozpiskę to jedz sobie od góry
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Shinyz0: czytanie komiksów polega mniej więcej tak:

1) szukasz komiksu z bohaterem, którego historię chcesz poznać
2) kupujesz pierwszy album i czytasz
3) ???
4) profit

Zazwyczaj w komiksach nie ma jakichś strikte wątków typu "jak nie przeczytasz wcześniej albumu z innej serii to nie załapiesz fabuły obecnej" - dobry scenariusz będzie traktował inne wątki jako smaczki dla fanów (np. oznaczał daną wypowiedź gwiazdką i na dole będzie info w jakim
Zazwyczaj w komiksach nie ma jakichś strikte wątków typu "jak nie przeczytasz wcześniej albumu z innej serii to nie załapiesz fabuły obecnej" -


@michno: ale #!$%@?. Akurat seria Marvel Now ma mnóśtwo nawiązań, więc jeśli nie wiesz co piszesz, to po prostu nie pisz. Są główne eventy typu Grzech Pierworodny, Axis, Nieskończoność i przede wszystkim Tajne Wojny. Jeśli nie przeczyta się głównych komiksów z tych eventów, to traci się bardzo dużo,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Shinyz0: może zacznij od Marvel Fresh. Tam jest zrobiony reset i jeśli pominąć Wojny Nieskończoności i Wojny światów, to masz same nowe historie. Chociaż ludzie narzekają na ich jakość, ale nie mam porównania, bo też jestem nowy w komiksach i nic z Marvel Now nie czytałem.
@Shinyz0: a czy wspomniałem o tomie trzecim Avengers: Czas się kończy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) Te dwa są niedostępne od dłuższego czasu i jeśli nie kupisz ich w całym pakiecie to są nie do dostania jako pojedyncze. Nakład się skończył i nie wiadomo kiedy (albo czy w ogóle) jeszcze będzie.