Wpis z mikrobloga

Znacie jakieś aktywne forum w tematyce m.in. majsterkowiczów, survivalowców, camperlifer'ów czy motoryzacji, a nie grupy na fejsiku? Poza elektrodą już nie ma praktycznie forów, na których ludzie dość prężnie się udzielają i można wymienić się doświadczeniami. Zadaję pytanie na grupie fb, to debilne komentarze, lajki, reklamy, nie uzyskasz pomocy, nic nie znajdziesz. Wpisując frazy na google masz tylko odniesienia do dawnych forów z lat 2000-2010, gdzie naprawdę można było uzyskać konkretną poradę, podzielić się doświadczeniami - a na takim fejsie nawet nie masz opcji wpisania w wyszukiwarce czy takie pytanie już mogło być zadane... O co chodzi?

#elektronika #elektroda #vanlife #majsterkowanie
  • 24
  • Odpowiedz
@Aguirre_gniew_brzozy: znasz opinie o elektrodzie - miałem tam dawno temu konto, to mi zbanowali, kiedy napisałem, że nie mogłem znaleźć odpowiedzi, a jedyny wątek, który podlinkowałem kończył się na odpowiedzi "już rozwiązane, temat zamykam"
  • Odpowiedz
fora już umarły niestety


@Nihad_Kantic: niestety, bo jedyne sugestie czy podpowiedzi, na pytania które szukam odwołują się właśnie do dawnych forów - na fejsie masz miliony grupek, uczestników, administratorów - a zero konkretnej wiedzy czy merytorycznej pomocy
  • Odpowiedz
@Aguirre_gniew_brzozy: @Ibanez_: to może mi pomożecie, akurat w jednym temacie - mam mały kawałek maty wygłuszającej do caraudio, która fajnie izoluje temperaturę (gruba, zaizolowana i kolorem srebrnym z folii nrc), chciałem ją pierwotnie podkleić do zaślepki od akumulatora pod podłogą w kabinie, ale wiadomo, że akumulatory lubią ciepło - więc lepiej dać to na podłoże, tylko klej jest z jednej strony, jak podkleję w zaciemnioną "szufladę" akumulatora, to
  • Odpowiedz
Campermajstry


@Niebadzlosiem: Dostałem tam perm-bana, bo znam admina grupy i powiedziałem na forum, że na ostatnich targach w Nadarzynie było tylko kilka food-truck'ów i były straszne kolejki do jedzenia, więc fajnie, że się odbyły, ale logistycznie mogli to lepiej rozegrać - do dzisiaj się do mnie nie odzywa, na odpowiedzi nie odpowiada i dalej mam bana - więc chyba wolę już elektrodę ;)
  • Odpowiedz
@niebieska_cegla: to jakieś grupy dla majsterkowiczów kojarzysz? chociaż wolałbym nie ograniczać się do samego fb, bo naiwnie wierzę, że istnieje jeszcze prężna społeczność w necie, gdzie przynajmniej podstawowa wiedza jest przyklejona, razem z linkami, poradnikami i ludzie chcą się wymieniać doświadczeniami, a nie tylko na tym zarabiać

może @martinosv podpowie, skąd czerpiesz wiedzę i gdzie warto teraz się uczyć, poza praktyką, jak podejść do różnych tematów?
  • Odpowiedz
, to mi zbanowali, kiedy napisałem, że nie mogłem znaleźć odpowiedzi, a jedyny wątek, który podlinkowałem kończył się na odpowiedzi "już rozwiązane, temat zamykam"


@Tino: z pewnością nie dostałeś bana tylko za to.
  • Odpowiedz
http://www.zasilacze.fora.pl/


@Zgryd: dzięki za poczucie humoru i poradę - mam nadzieję, że w 2025 roku ktoś mi odpisze, jak teraz chociażby potrzebowałbym włączyć prąd :)


Tymczasem na fb: wrzucasz post na grupę "Lubimy pomidorówkę" z pytaniem jak ugotować pomidorówkę - sekundę po wrzuceniu posta dostajesz lajka, potem emotki z lol-kami, heheszki, komentarz, że każdy wie jak zrobić pomidorówkę, kolejny komentarz z reklamą, że najlepsza pomidorówka jest u Henia Zenka,
Tino - > http://www.zasilacze.fora.pl/

@Zgryd: dzięki za poczucie humoru i poradę ...

źródło: comment_1651959686l3XufagKs0ozbQnKCVN8CE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz