Wpis z mikrobloga

@FLAC: Mam 4 zatoki do dyspozycji. I to na domowe zastosowanie wiec mam jeszcze zapas ale mniej więcej co pół roku wymieniam jeden dysk na większy. Chociaż myśle ze skończę na 4x6TB plus 2x4TB jako backup w starym qnapie. Oczywiście backupuje tylko ważne dane.
@clas: ewwwww Qnap. Hardware RAID nie jest jakis oszalamiajacy.


@widofmaker: Qnap to staruszek którego jednym zadaniem jest być backupem danych z Synology (oprócz tego jeszcze mam backup na USB HDD który rotuje). Wiec jestem w stanie go przeżyć.
@FLAC: czy to nie ty ostatnio szukales budy na 28 dyskow?


@clas: problem z hardware raid jest taki ze nie bardzo jest to gdzie przeniesc jak Qnap padnie.

@widofmaker: Dalej uważam że to tylko jeden z backupów. Niby mógłbym backup przenieść na Synology DS 216play ale tego akurat pożyczyłem znajomej.
@widofmaker: NTFS. Zwykły windows 10 pro. Liczę na to że dyski 3.5" będą produkowane jeszcze ze 20 lat, standard ATX płyt i podzespołów pewnie też jeszcze jakiś czas się nie zmieni, to mam czas na upgrade :)
trzeba bylo mowic wczesniej to bym ci moje "stare" dyski podeslal :)


@widofmaker: większość moich dysków jest z poprzedniej pracy wyszarpana z elektrośmieci więc dosłownie mam serwer ze śmieci ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakbym tam wsadził jakieś 4TB albo 6TB to by się pewnie nie włączy bo by nie wiedział co z takim dużym dyskiem zrobić.
@clas: tyle ze ja o ile mam backup o tyle nie mam zdrowia przerzucac 40TB+ jak sie kieszen wysypie :)


@widofmaker: A czy szary użytkownik ma alternatywę? Taki domowy jak ja:) wybieram rozwiązania gdzie wygoda jakoś się zgadza z jakością.