Wpis z mikrobloga

Cześć mirki, pytanie odnośnie przeszczepu włosów. Jestem lvl20 i za rok planuje przeszczep włosów. Sytuacja wyglada tak że u mnie są dosyć spore zakola i u mojego taty zakończyły się na tym etapie co właśnie mam teraz i zauważyłem, że już mi nie wypadają. Więc moje pytanie jest do tych którzy robili już przeszczep wlosow, czy konieczne jest po przeszczepie zazywanie Fina i mino, skoro mało prawdopodobne jest że dalej będą mi wypadać włosy?
#looksmaxing #wlosy #pytaniedoeksperta
  • 6
  • Odpowiedz
@Sekra13: szansa że łysienie się zatrzymało jest bliska 0%

Nie można patrzeć wyłącznie na rodzica, bo geny łysienia dziedziczy się od obojga i ich przodków, w unikalnej kombinacji. Najprawdopodobniej tracisz włosy, ale jeszcze tego nie widzisz bo linia się nie cofa. W łysieniu androgenowym włosy wcale nie muszą zauważalnie więcej wypadać, tylko się miniaturyzują i zamiast rosnąć dalej, to stoją w miejscu i wypadają po takim samym czasie, jak normalne

Jeśli
  • Odpowiedz
@Sekra13: jeśli jesteś zdecydowany na przeszczep, to polecam

1. finasteryd w tabletkach przez rok - zobaczysz jakie efekty daje bloker DHT, czy nie masz efekty ubocznych. Ewentualnie możesz zmienić na dutasteryd lub finasteryd we wcierce (mniejsze ryzyko uboków). Najlepiej łykać tabletki, bo pakując się we wcierki, wypada też dorzucić minoxidil - trzeba go wcierać forever, najlepiej 2x dziennie. A tak masz wygodę

2. po roku przeszczep

3. fin/dut lub w ostateczności
  • Odpowiedz
@feegloo: dobrze wiedzieć, bo myślałem że zrobię przeszczep i będę miał spokój. A po finasteryd do kogo trzeba się udać ? To jest lek na receptę?
  • Odpowiedz
@Sekra13: na receptę, od dermatologa lub e-recepta

myślałem że zrobię przeszczep i będę miał spokój


To by było zbyt piękne. Tzn. ludzie tak robią i raczej marnie kończą. Pogooglaj "hair transplant without finasteride" i zobaczysz zdjęcia.

Generalnie poszukaj dermatologa-trychologa co zna się na łysieniu androgenowym i blokerach DHT. Pójdź przynajmniej raz, to się dużo dowiesz.
  • Odpowiedz
@feegloo: dzięki wielkie, bez twoich rad pewnie skończył bym z wyglądem klauna hah. Ale jakoś kiepsko wyglada mi opcja łykania codziennie tabletek, ale no coś za coś.
  • Odpowiedz