Wpis z mikrobloga

Kiedy miał 18 lat, Gaethje spędził lato w kopalni Morenci (w której przez 36 lat praccował jego ojciec i 10 lat jego brat). W 2020 roku powiedział Brettowi Okamoto z ESPN: „Pracowałem siedem dni w tygodniu, po 12 godzin każdego dnia. Robiłem to przez trzy miesiące z rzędu i wziąłem jeden dzień chorobowy, bo musiałem się przespać. W jednym tygodniu pracowałem 96 godzin”. Wspomina, że gdy miał opuścić kopalnię, by pójść na studia, dwóch jego współpracowników powiedziało mu: „Zaraz wracasz, nie dasz rady na studiach. Zaraz tu wrócisz”. To zmotywowało go do osiągnięcia sukcesu.

W wywiadzie dla ESPN w 2020 r. stwierdził, że po przejściu z zapasów do mieszanych sztuk walki zdał sobie sprawę, że chociaż wygrywanie jest nadal ważne, dzięki dostarczaniu rozrywki fanom może zarobić mu więcej pieniędzy. Powiedział: „Mogą być faceci, którzy są 13-0 z 13 decyzjami i nie dostają nawet 5000 $ za walkę, ponieważ nikt nie tego nie ogląda. Dostałem okazje na największych scenach z powodu sposób, w jaki walczę. Nigdy nie chciałem zdobyć pasa, ale chciałem zarabiać pieniądze, a najpewniejszym sposobem na zarabianie pieniędzy w tym sporcie było bycie ekscytującym.” Według trenera Gaethje, Trevora Wittmana, straty z Alvarezem i Poirierem spowodowały, że zmienił swoją mentalność. Chociaż wciąż walczy z presją, Wittman powiedział, że Gaethje podejmuje teraz mniej ryzyka i jest bardziej selektywny, wie kiedy wymieniać ciosy. Wittman stwierdził: „Zapytałem go po tych dwóch porażkach: „Czy twoim celem nadal jest bycie najbardziej ekscytującym wojownikiem na świecie?” A on powiedział: „Nie bardzo, trenerze. Chcę zostać mistrzem UFC”.

#ufc #mma #sport #ciekawostki #dbstuff
Pobierz
źródło: comment_1651936835uzepJebc5zLtNpGniTnwoK.jpg