Wpis z mikrobloga

GDDKiA i generalny wykonawca zabronił mi używania dronów DJI na obsługiwanych budowach w związku z pismem RCB dotyczącym możliwości szpiegowania przez Chińczyków i przekazywania informacji o infrastrukturze Rosjanom...

U kogoś jeszcze takie cyrki?

#geodezja #drony
  • 17
@DragovEU: no to słabo, szczególnie jeśli ktoś robił zlecenia typowo dla GDDKiA. Współpracuję z jednym z zarządów dróg wojewódzkich i do tej pory na szczęście nie dostałem takiego pisma. Te autele mają podejście do poczciwego P4 Pro? No bo do M200/300 to raczej nie ma porównania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ondraszek: to jakiś idiotyzm, że mogą sobie tak na wolnym rynku decydować odgórnie jakiego sprzętu masz używać. A najlepsze jest odwołanie się do systemu aeroscope, bo zły, tak zły że używają go polskie służby. Oni chyba nie do końca wiedzą o czym piszą.
@DragovEU: ale tam jest "rekomenduje" a nie nakazuje. To, że dron sobie lata nie znaczy, że transmituje i przekazuje robione zdjęcia na zewnątrz. Pokazuje jedynie pozycję. Wystosuj pismo, że spełniasz wszystkie rekomendowane podpunkty i lataj dalej. 90% dronów w tym kraju to DJI, sam też posiadam i musiałem w związku z tym tylko zgłosić w GDDKiA fakt posiadania i namiary. Jesteś przecież zarejestrowany podobnie jak dron, wiec nie ma problemu w