Wpis z mikrobloga

@autotesto @opinie

Wiem, że temat opinii o Autotesto wałkowany był już na mirko dziesiątki razy, ale przeglądając historię nie znalazłem w zasadzie żadnej merytorycznej opinii z ostatniego okresu. Praktycznie wszystko co dostępne w sieci w kwestii opinii o Autotesto pochodzi z przed dobrego roku albo i dalej, a jak wiadomo wiele mogło się przez ten czas zmienić. Bo o ile większość wpisów sprzed kilku lat jest pozytywna, to jednak aktualnych informacji brak. Dlatego jeśli korzystaliście w ostatnim czasie z Autotesto to pisze jak wygląda teraz sytuacja. Z góry dzięki mireczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 40
  • Odpowiedz
@DarioOo: trudno mi powiedzieć w jaki sposób autotesto weryfikuje swoich ekspertów. tak jak pisałem powyżej, mój koleżka, który dorabia sobie ekspertyzami w autotesto, w mojej opinii zna się na autach. na co dzień pracuje jako auto mechanik w dosyć dobrym warsztacie, nie raz i nie dwa doradzał mi w sprawie czy zakupu auta, czy naprawy jakiś usterek. zresztą nie tylko mi pomagał, bo połowie znajomych ogarnia tego typu sprawy ( ͡
  • Odpowiedz
@szustAK: dzięki za opinię. BTW to że twój koleżka zna się na rzeczy, to jeszcze nie oznacza, że każdy jeden ekspert autotesto jest równie dobry jak on. Jakbyś mógł to dopytaj go przy okazji, w jaki sposób autotesto go zweryfikowało w momencie jak podejmował u nich pracę. Myślę, że to byłaby ciekawa informacja dla osób, które zdecydowały się skorzystać z ich usług, albo są takimi usługami zainteresowane.
  • Odpowiedz
@Kupamilosci: mam aktualnie w robocie mam taki zapi*&$l, że ostatnie na co mam ochotę to rozpisywać się o autotesto. tym bardziej, że międzyczasie pojawiło się sporo opinii, z którymi generalnie się zgadzam i nie chce mi się powtarzać. Ogólnie rzecz biorąc warto imo, bo raport autotesto może d*#ę uratować jak się ktoś na autach nie za bardzo zna. Tylko trzeba pamiętać, że nie jest to wyrocznia i mniejsze lub większe przeoczenia
  • Odpowiedz
@DarioOo: nom, rzeczywiście. Nie zwróciłam uwagi, że to aktualne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiesz, sporo jest na wypoku tych wątków z opiniami o Autotesto. Ale co z tego, jak większość wpisów z przed kilku lat przynajmniej. A co mnie obchodzą opinie sprzed kilku lat? W takiej firmie jak Autotesto mogło się na przestrzeni tych kilku lat wszystko zmienić. I to zarówno na lepsze jak i na gorsze.
  • Odpowiedz
Autotesto sprawdzało w zeszłym miesiącu auto mojemu niebieskiemu. Generalnie zadowolony, opinię ma o nich pozytywną. Głównie dlatego, że nie musiał się tarabanić ponad 300 km, żeby samemu dokonać oględzin auta. Minus taki że nie wszystko jest tak idealo jak to przedstawił ekspert autotesto w raporcie. Nie znam szczegółów ale jakieś usterki zaczęły wychodzić i niebieski musiał do mechanika latać. O ile dobrze kojarzę to nic poważnego, ale pewien niesmak pozostał. Ja na
  • Odpowiedz
Ocho, widzę, że watek z opiniami o Autotesto się rozrasta ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie zaglądałem tu od jakiegoś czasu, a tu ponad dziesięć nowych wpisów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzięki mireczki i mirabelki za wszelkie opinie!
  • Odpowiedz
Rozrasta się, bo i popyt na takie usługi, jakie świadczy Autotesto jest coraz większy :) I w sumie się nie dziwię, bo jak miałbym osobiście sprawdzać każdy samochód, który wpadnie mi w oko na portalu i potencjalnie chciałbym kupić, to bym wydał równowartość wozu na dojazdy. Już pomijam fakt, że nie jestem wielkim znawcą tematu, więc ryzyko wtopienia hajsu w ładnie wyglądającego szrota jest spore :)
Jak dla mnie możliwość sprawdzenia auta
  • Odpowiedz
Jakieś dwa tygodnie temu sfinalizowałem zakup samochodu, który został sprawdzony przez autotesto i mogę szczerze polecić taką formę, bo szczerze – nie sądziłem, że to aż tak fajnie działa. Czytałem sporo opinii o Autotesto i innych podobnych firmach, głównie ze względu na wtopę, jaką zaliczyłem w poprzednim samochodzie, ale szczerze mówiąc nie byłem do końca przekonany. Dlatego jeśli ktoś waha się tak jak ja, to mam nadzieję, że moja opinia pomoże mu
  • Odpowiedz
Trochę odświeżę wątek z opiniami o Autotesto, bo widzę, że niewiele się tu dzieje, a doszły mnie słuchy, że takie opinie są jednak w cenie. Sam już kilka razy miałem okazję testować rzetelność i szczegółowość raportów z Autotesto i szczerze mówiąc nigdy się nie zawiodłem na ocenie ich fachowców. Zresztą, mam takie subiektywne wrażenie, że spora część ich klientów to moi znajomi z polecenia :) Żart oczywiście, wg. mnie autotesto nie potrzebuje
  • Odpowiedz
Dobrze się wstrzeliłeś ze swoją opinią o Autotesto, bo właśnie przeczesuję internet w poszukiwaniu jakichś wiarygodnych informacji na ich temat, a każda świeża jest na wagę :D Na podstawie tego co przeczytałem wyłania się całkiem ciekawy obraz, z tego co widzę oni ciągle dodają jakieś nowe funkcjonalności i dodatkowe opcje. Znalazłem już wóz, który mnie interesuje i właśnie planuję zlecić im ekspertyzę. Szczerze mówiąc koszt raportu z autotesto jest porównywalny z kosztem
  • Odpowiedz
A ja zupełnie nie ogarniam czemu ludzie decydują się na tego typu usługę w takich firmach jak autotesto. Prawda jest taka, że jakość wykonania usługi zależy od osoby, która ogląda auto. Ty płacisz im kilkaset zł, a ten kto wykonuje oględziny dostaje z tego ok 100 zł brutto... Myślisz, że ktoś ogarnięty z dużą wiedzą motoryzacyjną się na taką pracę zdecyduje? Pracujące tam osoby to hobbyści, dorabiający sobie po godzinach, mają miernik
  • Odpowiedz
Generalnie facet z Autotesto, który robił oględziny mojego upatrzonego auta, był totalnie profesjonalny i jeśli chodzi o wiedzę z zakresu motoryzacji, to zagiął mnie w kilku pierwszych zdaniach. Nie jestem jakąs superspecjalistką, jednak zdecydowanie coś tam na ten temat wiem, a jednak tu faktycznie trafiłam na eksperta, który znał się na rzeczy. I dobrze, bo sprawdził auto wyjątkowo dokładnie, raport obejmował takie szczegóły, które prawdopodobnie nie przyszłyby mi do głowy nawet. A
  • Odpowiedz
No i ja także wychodzę z podobnego do Ciebie założenia – jeśli mogę zapłacić komuś (w tym wypadku autotesto), żeby sprawdził mi auto w konkretnym zakresie, to nie widzę powodu żeby tego nie robić. Zwłaszcza, że Autotesto ogarnia wszystko od a do z – umawia się ze sprzedającym, dojeżdża i weryfikuje wszystkie dokumenty ze stanem faktycznym. To oczywiście kosztuje, ale nie tak znowu dużo, żeby się zastanawiać czy warto – zwłaszcza jeśli
  • Odpowiedz
Mnie się udało za pierwszym razem – samochód, który wybrałem okazał się być dokładnie w takim stanie, jak deklarował sprzedawca i wszystko było ok. Ale czytałem różne opinie o Autotesto i jakie tam ludzie przytaczali historie to głowa mała, na szczęście mnie to ominęło. Niemniej, jeśli chodzi o moją opinię o Autotesto to wszystko przebiegło bardzo szybko i sprawnie, ich specjalista wszystkim się zajął, ja tylko czekałem na raport końcowy i rekomendację.
  • Odpowiedz
Artur, to jesteś w mniejszości ale dobrze wiedzieć, że są jeszcze uczciwi sprzedawcy :) u mnie z autotesto było trochę inaczej – nie podejrzewam sprzedających o złe zamiary, bo wydawali się równie zaskoczeni sytuacją, ale jednak gdyby nie oględziny przez eksperta Autotesto to już na dzień dobry miałbym 3k w naprawach. Muszę przy tym zaznaczyć, że na tę firmę zdecydowałam się przede wszystkim na podstawie Waszych opinii o Autotesto, bo przyznam, że
  • Odpowiedz
A ja bez jakiejś mocnej historii, za to pełen podziwu dla sprawności i rzetelności raportu z Autotesto. Kilku moich znajomych korzystało z ich usługi i na podstawie ich opinii o Autotesto zdecydowałem się powierzyć im oględziny auta i jestem zaskoczony – bardzo szybko ustalono wszystko ze sprzedającym, dokonano oględzin i przesłano raport. Dla mnie pozostało minimum formalności, w zasadzie poza zleceniem oględzin Autotesto pozostało mi tylko podjęcie decyzji i zlecenie oględzin. Także
  • Odpowiedz