Wpis z mikrobloga

Wygląda na to, że ciężkie czasy idą dla wspierających gry na portalach croudfoundingowych. DIEA games anulowało kampanię Euthii i wyglada na to, że kończy swoją działalność. CMON odwalił jakiegoś mega fikołka z kosztami wysyłki. Aż strach pomyśleć co to będzie i czy gry, które zamówiłem do mnie dotrą.... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#kickstarter #gryplanszowe #grybezpradu
  • 9
@wieesieek: nie od dziś wiadomo, że te cele to jest ściema i marketing. Jakby cel ustawili na 1.5m tak jak chcieli, to by nie zebrali nawet połowy tych wspierających. Ludzie chcą wspierać wygrywających i projekty, które są sukcesami. Tak działa psychologia :)
@odczepciesie2: Śmiech na sali zwłaszcza, że zrobili to 500%. No, ale robią tak, bo statystyki mówią, że jak się nie osiągnie progu w 1 dniu, to już są na to bardzo marne szanse. W tym momencie to już lampka się powinna zapalić i wspierającym i twórcom, że takie wyciskanie na kasę się kończy i sens wrzucenia progu finansowania powinien być adekwatny do produktu, a nie chwalenie się statystykami z dupy. No
@lizakoo: Własnie o to chodzi :) Jesli nie przekroczą progu w pierwszym dniu, to kampania się najprawdopodobniej nie sfinansuje :) Wszyscy się teraz na to oburzają, ale tak działa ten rynek i nie wszyscy o tym wiedzą. Swoją drogą wygląda na to, że DIEA games straciło płynność finansową czy coś, bo zwinęli całkiem działalność...

@CKNorek: Własnie chyba o Zombicide chodziło. Koszty wysyłki po 120$
No ogólnie to nigdy nie było tanie hobby, a teraz gdy przy zalewie tylu projektów trzeba upychać tone plastiku żeby projekt czymś się wyróżniał to winduje cene do absurdalnych poziomów. Jeszcze do tego te koszta transportu - niestety ale kryzys w branży planszówkowej pojawił się i nie ma perspektyw na polepszenie tej sytuacji...
@Niekumaty_: Jest dokładnie tak jak mówisz. Ja do 2 albo 3 kickstarterów sprzed roku czy 2 musiałem dopłacać. Teraz to będzie jakaś karuzela #!$%@? i obawiam się, że oni po prostu nie dadzą rady się w budżetach zmieścić. Papier drożeje, fracht drożeje, inflacja galopuje.