Wpis z mikrobloga

Tak sobie myślę o PISie i tym co mógł dla siebie ugrać na tej wojnie...

- Rozgrywają bdb PR przez pomoc Ukrainie
- Mimo ewidentnej niechęci zachodu do obecnego rządu - stali się niejako centrum tuby pomocowej Europy i Stanów
- Uczestniczą we wszystkich ważnych posiedzeniach / naradach, mają głos wśród innych rządów.
- Swoje kalekie socjale (czytaj rujnowanie gospodarki) mogą zrzucać na putina, dzieki czemu ludzie im to mogą łatwiej zapomnieć
- Mają bezczelne szczęście do czasów, w których rządzą (najpierw pandemia potem wojna)
- Mimo konfliktu z UE w sprawie np. Turowa - mają możliwość dogadania się, załagodzenia konfliktów, ocieplili swój wizerunek więc i mogą zostać łagodniej potraktowani

Nie rozumiem jednego - jak na tej sytuacji mogli zyskać w oczach tych "niezdecydowanych" czy nawet antypisowców, zachowując się jak ludzie - wciąż pozwalają na to:

https://twitter.com/Alksonix_/status/1522277813465800706

#pis #ukraina #polska #tvp #propaganda

osiem gwiazdek.
  • 12
@wova: oby, oby... w kazdym razie brak jasnego odciecia sie od propagandowego tonu tylko pokazuje, ze w interesie nie jest dobro PL - tylko dobro partii. Tu sie nic nie zmienilo a i metody znane
@shmatshiage: moze gdyby ludzie popierali ich za to, co robią teraz w czasie wojny - a nie dzieki temu co mowi im propaganda, łatwiej by mi było przełknąć to, że pis ma tylu zwolenników w PL.
@wooksh: Zamiast się cieszyć że PiS ogarnia chociaż pomoc Ukrainie i ciśnie Niemców i ruskow to źle.
Kuźwa tym POwcom to zawsze źle.
Jesteście normalnie ruskami. Jak Polsce coś wychodzi to źle, jak nie wychodzi to też źle.
Dobrze będzie tylko za świętego Tuska zbawiciela narodów.

Powiedz jeszcze że ta wojna to był plan Kaczyńskiego żeby wygrać kolejne wybory, bo zabrakło.

A zresztą konto od 3 lat i kilku miesięcy się
Zamiast się cieszyć że PiS ogarnia chociaż pomoc Ukrainie i ciśnie Niemców i ruskow to źle.

Kuźwa tym POwcom to zawsze źle.


@GrafikaUltraHaDe: POwcom? Czytałeś w ogóle moje superlatywy w strone PISu powyżej? :D

Jesteście normalnie ruskami. Jak Polsce coś wychodzi to źle, jak nie wychodzi to też źle.


Właśnie gdy Polsce cos wychodzi to bardzo dobrze. Np. PAD mnie zaskoczył, w końcu pokazał, że ma jaja. Lepiej późno niż wcale.
Zamiast się cieszyć że PiS ogarnia chociaż pomoc Ukrainie i ciśnie Niemców i ruskow to źle.


@GrafikaUltraHaDe: Ej, ale najbardziej w tym temacie krzyczą zwolennicy Konfederacji, wśród reszty są podobne opinie, nawet u znienawidzonego przez ciebie Tuska.
@wooksh: Czemu teraz PiS przeciąga niezdecydowanych? PiS pokazał, że sprawdził się na czas wojny. A tymczasem PO-wski pretend na prezydenta Trzaskowski płaku płaku, rozbeczał się po tygodniu wojny, że Warszawa sobie nie radzi.
@adam-antoszewski: dokładnie, i byłby w stanie przeciągać dalej i skuteczniej - gdyby tylko nie uprawiał tak skrajnej propagandy. Nie głosowałem na nich, nie popieram ich programu w zdecydowanej części ale - w moich oczach też lekko zyskali patrząc na samą zmianę narracji w dyplomacji i w miarę skuteczną politykę od 2 miesięcy w tej kwestii. Tym bardziej boli mnie, jako Polaka, ze nie mogę całościowo pochwalić rządu mojego Państwa przez to